REKTOR VA YOSHLAR OCHIQ MULOQOTI O’TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 19-dekabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti ilmiy kengashlar zalida “Yoshlar forumi” doirasida “Rektor va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Uchrashuv avvalida institut foyesida Axborot resurs markaziga keltirilgan yangi adabiyotlar taqdimoti va ko‘plab yutuqlarga erishgan talabalarning “Muvaffaqiyat” ko‘rgazmasi namoyish etildi. Institut rektori, ustozlar va talabalar ushbu ko‘rgazma bilan tanishdi.
Bir vaqtning o‘zida ochiq muloqot ikkita auditoriyaga jonli translyatsiya qilindi. Unda 500 nafardan ziyod talabalar ishtirok etdi.
Uchrashuvda institut rektori, professor M.Madazimov ta’lim tizimida olib borilayotgan islohotlar, oliygohda yoshlar uchun yaratilgan imkoniyatlar, imtiyoz va shart-sharoitlar to‘g‘risida ma’lumot berdi. Shuningdek, ushbu imkoniyatlardan samarali foydalangan holda qator yutuqlarga erishib kelayotgan yoshlarni alohida e’tirof etdi.
Shundan so’ng, Xitoyning Hangjou shahrida bo‘lib o‘tgan Para Osiyo o‘yinlarining suzish bahslarida S13 klassida 100 metr masofaga batterflay usulida suzishda oltin medalni qo‘lga kiritgan Davolash fakulteti Kasb ta’limi yo‘nalishi 4-bosqich 415-guruh talabasi Tursunxo‘jayev Muzaffar Shuxratillo o‘g‘li hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezident va nomdor davlat stipendiyalari sohiblari institut rektori tomonidan e’tirof etildi hamda ushbu talabalar pul mukofoti, ularning ota-onalari esa tashakkurnomalar bilan taqdirlandi.
Uchrashuv davomida talabalar bilan savol-javoblar o’tkazildi va takliflar tinglandi. Unda ayrim taklif va muammolar joyida ijobiy yechim topdi.
Shuningdek, ushbu tadbirda Xalq deputatlari Andijon viloyat kengashi huzuridagi Nodavlat notijorat tashkiloti va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qo‘llab-quvvatlash fond rahbari viloyat kengashi deputati Z.Ismoilova, “Adolat” demokratik partiyasi “Ayollar qanoti” raisi M.Musayeva ishtirok etib, o’z fikr-mulohazalari bilan o’rtoqlashdi.

AN OPEN MEETING WITH THE RECTOR AND THE YOUTH HAS BEEN HELD – Andijan State Medical Institute
Today, on December 19, a meeting of the rector and youth has been held in the hall of scientific councils of Andijan State Medical Institute as the part of the “Youth Forum”.
At the beginning of the meeting the presentation of new literature brought to the Information Resource Center and the “Success” exhibition of students who have achieved many advantages have been shown in the entrance hall of the institute.
The open dialogue was broadcast live to two audiences at the same time. More than 500 students participated there. The rector of the institute, teachers and students got acquainted with this exhibition.
At the meeting, the rector of the institute professor M. Madazimov gave information about the reforms being carried out in the educational system, the opportunities, privileges and conditions created for young people at the university. He also specially recognized the young people who are reaching a number of achievements by effectively using these opportunities.
After that, the winners of the President of the Republic of Uzbekistan and famous state scholarships as well as Tursunkhojayev Muzaffar Shukhratillo-ugli, the student of 415 Group, Professional Education direction, Therapeutic Faculty, who won the gold medal in S13 class 100m “butterfly” swimming at the Para Asian Games held in Hangzhou, China have been recognized by the rector of the institute and awarded with cash prizes, their parents were awarded with letters of thankfulness.
During the meeting students offered their suggestions, asked questions and listened to the answers of responsible persons. Some of the suggestions and problems found a positive solution.