O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligining 2024-yil 8-yanvardagi 03-38/314-sonli topshiriq xatiga asosan, 2023-2024-o‘quv yilida klinik ordinatura va magistratura qabul sinovlarida muvaffaqiyatsiz ishtirok etgan talabgorlar orasida Surxondaryo viloyatida ishlash istagini bildirgan talabgorlar o‘z yo‘nalishidagi mutaxassislik bo‘yicha mavjud vakant o‘rinlarga qo‘shimcha qabulga hujjat topshirishlari mumkin.
Shuningdek,  magistratura va klinik ordinatura mutaxassisliklarining bitiruvchi bosqich talabalariga o‘z yo‘nalishidagi mutaxassislik bo‘yicha mavjud vakant o‘rinlarda mehnat shartnomasi asosida to‘liq stavkagacha Surxondaryo viloyati tibbiyot muassasalarida faoliyat ko‘rsatishlariga ruxsat berilmoqda.

According to the assignment letter No. 03-38/314 of the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan dated January 8, 2024, among the applicants who failed the clinical residency and master’s admission tests in the academic year 2023-2024, (applicants) who desired to work in Surkhandarya province, can apply for additional admission to available vacancies in their field of specialization.
Also, graduate students of master’s and clinical residency specialties are allowed to work full-time in Surkhandarya province medical institutions on the basis of an employment contract in existing vacancies in their specialty.
Applicants who want to use these opportunities can apply to the clinical residency department of our Institute.