Andijon viloyati hokimi sovrini uchun «Vatan-madhing kuylayman» mavzusida qo‘shiqlar tanlovi eʼlon qilingan. Tanlov viloyatimizdagi barcha oliy taʼlim muassasalari talabalari o‘rtasida o‘tkaziladi.
Bugun, 26-yanvar kuni Andijon davlat tibbiyot institutining Talabalar turar joyida tanlovning institut bosqichi “Men Vatanni madh etaman” shiori ostida bo‘lib o‘tdi. Tanlov qo‘shiq va she’riyat yo‘nalishida o‘tkazildi.
Mazkur tanlovni institut rektori M.Madazimov kirish so‘zi bilan ochib berdi va barcha qatnashchilarga omad tiladi. Tanlov qatnashchilarining chiqishlari hakamlar hay’ati tomonidan baholab borildi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, qoʻshiq yoʻnalishi boʻyicha:
1-o‘rinni Otabek Abduhalimov (Stomatologiya yoʻnalishi ordinatura 1-bosqich talabasi);
2-o‘rinni Ibrohimjon Mahmudov (Farmatsiya yoʻnalishi 5-bosqich talabasi);
3-o‘rinni Asrorbek Azimjonov (Pediatriya fakulteti 2-bosqich talabasi) egalladi.
Sheʼr yoʻnalishi:
1-o‘rinni Asilbek Joʻraxolov (Stomatologiya yoʻnalishi 1-bosqich talabasi);
2-o‘rinni Hayotxon Oblyorova (Pediatriya fakulteti 3-bosqich talabasi);
3-o‘rinni Ziyovuddin Sobirov (Pediatriya fakulteti 1-bosqich talabasi) egalladi.
1-oʻrin sovrindorlari diplom va bazaviy stipendiyaning 3 barobari miqdorida, 2-oʻrin egalari diplom va bazaviy stipendiyaning 2 barobari miqdorida, 3-oʻrin sohiblari diplom va bazaviy stipendiyaning 1 barobari miqdorida taqdirlandi.
Shuningdek, tanlovning barcha qatnashchilari faol ishtiroki uchun 300.000 (uch yuz ming) soʻm miqdorida, erkin ishtirokchi sifatida qatnashgan xorijiy fakultet talabasi Qodir Ahmad bazaviy stipendiyaning 1 barobari miqdorida ragʻbatlantirildi.

A competition of songs on the topic “Glorifying the Motherland” was announced for the prize of the khokim of Andijan region. The competition is held among students of all higher education institutions in our region.
Today, on January 26, the institute stage of the competition was held in the student hostel of Andijan State Medical Institute under the slogan “I praise the Motherland”. The competition was held in the field of song and poetry.
Rector of the institute M. Madazimov opened this competition with an introduction and wished good luck to all the participants. The performances of the contestants were evaluated by the jury.
According to the final results, by song direction:
The 1st place was won by Otabek Abduhalimov (Student of the 1st year of the clinical residency in Stomatology);
2nd place was won by Ibrohimjon Mahmudov (Pharmacy 5th year student);
3rd place was taken by Asrorbek Azimjonov (second-year student of the Faculty of Pediatrics).
In the direction of poems:
1st place was won by Asilbek Jorakholov (Student of Stomatology, 1st year);
Hayatkhan Oblyorova (student of the 3rd year of the Faculty of Pediatrics) won the 2nd place;
The 3rd place was taken by Ziyovuddin Sobirov (first-year student of the Faculty of Pediatrics).
1st place winners were awarded diploma and 3 times the basic scholarship, 2nd place winners were awarded 2 times the diploma and basic scholarship, 3rd place winners were awarded 1 time diploma and basic scholarship.
Also, all the participants of the contest were encouraged in the amount of 300,000 (three hundred thousand) soums for their active participation, and the student of the International faculty who participated as a free participant, Kadir Ahmed, was encouraged in the amount of 1 time the basic scholarship.