U yerda mazkur tibbiyot birlashmasi boshlig‘i G‘.Jaymanov bilan birgalikda tumandagi 17 ta birlamchi tizim (1 ta ko‘p tarmoqli markaziy poliklinika va uning 2 ta bo‘linmasi, 6 ta oilaviy poliklinika va 8 ta oilaviy shifokorlik punkti)dagi holat o‘rganildi. Tashrif davomida 6-oilaviy poliklinika va “Chek” oilaviy shifokorlik punktlarining hududlaridagi obodonlashtirish holatlari bo‘yicha masʼullarga kerakli tavsiyalar berildi.
Shuningdek, mas’ullar Mehnatobod oilaviy shifokorlik punktida bo‘lib, bu yerda joriy yining 10-fevral kuni o‘tkaziladigan chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rikka tayyorgarlik bo‘yicha holat o‘rgandi. Masʼullarga xonalar va jihozlar, tekshiruv uchun zaruriy tibbiy uskunalar bo‘yicha tavsiya berilib, zarur bo‘lgan mutaxassislar ro‘yxati tuzildi.
Tumanda onalar o‘limining oldini olish, homilador ayollar patronajini tashkil etish bo‘yicha barcha akusher-ginekologlar hamda doyalarga joriy yilning 13-fevral kuni ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikada institutning yetakchi mutaxassislari tomonidan seminar tashkil etish bo‘yicha kelishib olindi.

Today, on February 9, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov visited the Asaka district to study the activities of the primary system under the Asaka District Medical Association.
There, together with the head of this medical association G. Jaymanov, the situation in 17 primary systems in the district (1 multidisciplinary central polyclinic and its 2 departments, 6 family polyclinics and 8 family medical centers) was studied. During the visit, necessary recommendations were given to those responsible for the improvement of the areas of the 6th family polyclinic and “Chek” family medical centers.
Also, the officials visited the Mehnatabad family medical center, where they got information on the preparation for the in-depth medical examination to be held on February 10 of this year. The officials were given recommendations on rooms and equipment, necessary medical equipment for the examination, and a list of necessary specialists was drawn up.
On February 13 of this year, the leading specialists of the institute in the multidisciplinary central polyclinic told all obstetricians-gynecologists and midwives about the prevention of maternal deaths in the district and the organization of patronage of pregnant women.