Bugun, 12-fevral kuni o‘rganish ishlari tuman tibbiyot birlashmasiga qarashli Ko‘p tarmoqli markaziy poliklinika “Olaqanot” hududiy bo‘limi, “Markayuz” oilaviy shifokorlik punkti, 10- va 7-oilaviy poliklinikalar hamda “Qipchoq” oilaviy shifokorlik punktida olib borildi.
O‘rganish davomida manzillardagi maydonlarining holati, bemorlarni qabul qilish mehanizmi, patronaj hamshiralarining faoliyati, poliklinikalarning texnika vositalari bilan ta’minlanganlik holatlari o‘rganildi.
Ushbu jarayonlarda kamchiliklarga yo‘l qo‘yilayotganligi holatlari aniqlandi va ularni bartaraf etish yuzasidan tavsiyalar berildi.

M. Madazimov, the rector of Andijan State Medical Institute, studied the condition of the primary system of Asaka District Medical Association.
Today, on February 12, studies were carried out in the regional department of the multidisciplinary central polyclinic “Alaqanot” belonging to the district medical association, the “Markayuz” family medical center, the 10th and 7th family polyclinics and the “Kipchok” family medical center.
During the inspection the condition of the districts according to the addresses, the mechanism of receiving the patients, the activity of patronage nurses and the state of provision of polyclinics with technical means were studied.