INSTITUT REKTORI QURILISH JARAYONLARI BILAN TANISHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 22-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov institutning yangi qurib bitkazilayotgan 2000 o‘rinli o‘quv binosi, Markaziy ilmiy-tekshirish laboratoriya binolari hamda Davlat xususiy sherikchiligi asosida qurib bitkazilayotgan 400 o‘rinli Talabalar turar joyida amalga oshirilayotgan qurilish-ta’mirlash ishlari bilan tanishdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yildagi PQ-5154-son va Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 25-noyabrdagi 713-sonli Qarorlariga asosan Andijon davlat tibbiyot institutining 800 o‘rinli o‘quv-laboratoriya binosi hamda Markaziy ilmiy-tekshirish laboratoriya binolarini qurish rejalashtirilgan. Hozirda Markaziy ilmiy-tekshirish laboratoriya binosida ichki pardozlash ishlari, elektromontaj, santexnika va jihozlash ishlari jadal sur’atlarda davom etmoqda.
Ayni kunlarda, institut talabalarining soni keskin ortib ketganligi sababli yangi o‘quv binosi 2000 o‘ringa mo‘ljallangan holda qad rostladi. Hozirda jihozlash ishlari amalga oshirilmoqda.  O‘quv binosining old qismidan buyuk olim, tibbiyot ilmining bilimdoni Abu Ali ibn Sinoning 7 metrli haykali joy olgan.
Shuningdek, DXSH asosida qurilayotgan 400 o‘rinli talabalar turar joyida ham  hozirda ta’mirlash, pardozlash va jihozlash ishlari amalga oshirilmoqda.
Ushbu manzillarda amalga oshirilayotgan jarayonlar rektor tomonidan kuzatilar ekan qurilish, ta’mirlash ishlarini jadallashtirish  va mavjud kamchiliklarni bartaraf  etish yuzasidan kerakli vazifalar belgilab berildi.

Today, on February 22, M. Madazimov, the rector of Andijan State Medical Institute inspected the construction of the new 2000-bed educational building of the institute, the buildings of the central research laboratory, and the 400-bed student residence, which is being built on the basis of the state-private partnership and got acquainted with the repairing work.
According to the Decision of the President of the Republic of Uzbekistan № PQ-5154 and the Decision of the Cabinet of Ministers № 713 dated on November 25, 2021, it was planned to build an 800-bed educational laboratory building and the central research laboratory buildings of Andijan State Medical Institute. At present, interior finishing work, electrical installation, plumbing and equipment work in the building of the central research laboratory are continuing at a rapid pace.
Recently, due to the sudden increase in the number of students of our institute, a new educational building with 2000 seats has been built. The equipment is currently in progress. A 7-meter statue of Abu Ali ibn Sina, a great scientist and medical expert, is located in front of the educational building.
In addition, the 400-bed student hostel, being built on the basis of SPP is currently being repaired, finished and equipped.
Acceleration of construction and repair work as well as elimination of existing deficiencies while monitoring the processes by the rector carried out at these sights.