MUSTAQIL IZLANUVCHILIKKA KIRISH SUHBATI BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Joriy yilning 26-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot institutida 2024-yil 2-chorak uchun mustaqil izlanuvchilikka kirish uchun hujjat topshirgan talabgorlar uchun kirish suhbati o‘tkazildi.
Mustaqil izlanuvchilikka kirish uchun ixtisosliklar bo‘yicha talabgorlarning hujjatlari O‘zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining http://phd.mininnovation.uz/ platformasi orqali elektron joylashtirildi va qabul qilindi. Barcha izlanuvchilar ilmiy rahbar va maslahatchilar bilan taʼminlangan.
Suhbat jarayonida komissiya a’zolari va institutning Korrupsiyaga qarshi kurash va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i tomonidan suhbat jarayonini tashkil etish va uni adolatli, shaffof tarzda o‘tkazish  yuzasidan fikrlar aytib o‘tildi.
Mustaqil izlanuvchilikka suhbatdan muvaffaqiyatli o‘tgan talabgorlar tavsiya etildi. Tavsiya qilingan talabgorlarning tayanch mutaxassisligi institutdagi ixtisoslikning tegishli bo‘lgan fan tarmog‘iga muvofiq kelgan.
Barcha mustaqil izlanuvchilarning nazariy-metodologik kurslarni o‘zlashtirishi, malakaviy imtihonlarga tayyorgarlik ko‘rishi, ilmiy nashrlar hamda amaliyotga tadbiq etishlari bo‘yicha tajriba-sinov ishlarini olib borishlariga sharoit yaratilgan.

EXAMINATION FOR THE INDEPENDENT RESEARCHERS HAS BEEN TAKEN IN THE INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
EXAMINATION FOR THE INDEPENDENT RESEARCHERS HAS BEEN TAKEN IN THE INSTITUTE
08:57 27.02.2024
On February 26, 2024, an entrance examination has been held in Andijan State Medical Institute for candidates who applied for independent research for the 2nd quarter of 2024.
The documents of the applicants for the specializations to join the independent research were posted and accepted electronically through the http://phd.mininnovation.uz/ platform of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan. All researchers are provided with a scientific supervisor and advisers.
Members of the commission and the head of anti-corruption and compliance control system management department of the Institute discussed the organization of the examination process and its fair and transparent conduction.
Applicants who has successfully passed the test were recommended for independent research. The main specialties of the recommended candidates were in accordance with the relevant branch of specialization of the Institute.
All the conditions have been created for all independent researchers to master theoretical-methodological courses, prepare for qualifying examinations, conduct experimental work on theoretical and practical scientific application.