NAFOSAT BAYRAMI MUBORAK, AZIZ AYOLLAR!
Bugun, 7-mart kuni  Andijon davlat tibbiyot institutining ayol-qizlari uchun 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan “Ayol – go‘zallik va nafosat timsoli!” nomli bayram tantanasi o‘tkazildi.
Tantana avvalida institut rektori M.Madazimov boshchiligida prorektorlar, fakultetlar dekanlari tomonidan «Muqaddas ayol» taronasi jonli ijro etildi.
Tadbirda institut rektori so‘zga chiqib, barcha ayol-qizlarni bayram bilan samimiy tabrikladi.
– Institutimizning jonkuyar, fidoyi professor-o‘qituvchilari, xodima ayollarimiz, qadrli talaba-qizlarim! Bugungi bayramni chinakkamiga go‘zallik, mehr va sadoqat bayrami desam mubolag‘a bo‘lmaydi.
Sizlar bizning g‘amxo‘rimiz, parvonamizsiz. Barchangizga bugungi bayram muborak bo‘lsin. Oilangizga tinchlik-xotirjamlik, mehnat faoliyatingizda omad va zafarlar tilayman, – dedi M.Madazimov.
Shundan so‘ng, institut rektorining bayram munosabati bilan ayol-xodimalarni taqdirlash to‘g‘risidagi buyrug‘i o‘qib eshittirildi.
Unga ko‘ra, institutning ilmiy, ijodiy, ijtimoiy sohalarida faollik ko‘rsatayotgan 151 nafar ayol xodimalari qimmatbaho esdalik sovg‘alari bilan, 537 nafar ayol xodimalar esa pul mukofotlari bilan taqdirlandi.
Bayram tantanasi davomida maqom amsambli honanda va sozandalari tomonidan kuy-qo‘shiqlar ijro etildi.  Institutning iqtidorli talabalaridan tarkib topgan “Ulfatlar” quvnoqlar va zukkolar jamoasi tomonidan quvnoq chiqishlar namoyish etildi. Fakultetlar tyutorlari tomonidan ijro etilgan qiziqarli sahna ko‘rinishlari olqishlarga sabab bo‘ldi.
Tadbir davomida sho‘x kuy-qo‘shiqlar barchani davraga chorladi. Bayram tadbiri ayol-qizlarga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.

Today, on March 7, a holiday ceremony “A woman is a symbol of beauty and sophistication!” has been held for women and girls of Andijan State Medical Institute on the occasion of March 8, International Women’s Day.
At the beginning of the ceremony vice-rectors and deans of faculties performed live the hymn “Holy Lady” under the leadership of the M. Madazimov, the rector of our Institute.
The rector of the institute spoke at the event and sincerely congratulated all women and girls on the holiday.
“Passionate, self-sacrificing professors and teachers of our institute, our female employees, dear students! It is no exaggeration to say that today’s holiday is truly a holiday of beauty, love and loyalty.
You are our caretaker, our engines. Let you all have a blessed holiday today! I wish your family peace and success in your work, – said M. Madazimov.
After that, the order of the rector of the institute on awarding female employees on the occasion of the holiday was read out.
According to this order, 151 female employees who were active in the scientific, creative and social spheres of the institute were awarded with valuable souvenirs, and 537 female employees were awarded with cash prizes.
During the celebration songs were performed by singers and musicians of the prestigious ensemble. “Ulfatlar” group of cheerleaders and wits, consisting of talented students of our Institute, presented cheerful performances. Interesting performances played by faculty tutors caused applause.
During the event, cheerful songs invited everyone to the dance circle. The festive event gave women and girls a cheerful mood.