REKTOR MARHAMATLIK YOSHLAR BILAN UCHRASHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Xabaringiz bor, Andijon davlat tibbiyot instituti tomonidan Marhamat tumani “Qovunchi” mahallasidan biriktirilgan qizil toifaga kiritilgan yoshlarga har tomonlama ko‘mak berib kelinmoqda. Bugun, 30-mart kuni institut rektori M.Madazimov va ishchi guruh a’zolari mahalla yoshlari bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida prezidentimiz farmoni bilan “Oʻzbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qoʻllab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturida yoshlar muammolarini hal qilish va salohiyatini yuzaga chiqarish, talab yuqori boʻlgan kasb-hunarga oʻqitish orqali ularning bandligini taʼminlash boʻyicha koʻplab vazifalar belgilanganini taʼkidladi. Shuningdek, har bir vazirlik va idoralar, mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari, davlat ishtirokidagi korxona va tashkilotlar hamda oliy taʼlim tashkilotlari rahbarlariga ijtimoiy-moddiy jihatdan yordam zarur boʻlgan, alohida eʼtiborga muhtoj va migratsiyadan qaytgan, ammo bandligi taʼminlanmagan yoshlar biriktirilib, ularni har tomonlama qoʻllab-quvvatlash kabi masalalarga eʼtibor qaratilayotganini qayd etdi.
Mazkur uchrashuvda mahalla yoshlari o‘zlarining istak, maqsadlari bilan o‘rtoqlashdi. Chorvachilik va bog‘dorchilik bilan shug‘ullanish istagidagi yoshlar o‘z rejalari bilan tanishtirdi. Salomatlikni tiklash yuzasidan aytilgan murojaatlar o‘z vaqtida mas’ullar bilan kelishilgan holda yechimini topdi.
Uchrashuv davomida har bir yoshning muammolari tinglanib, shundan kelib chiqqan holda ularni har tomonlama qoʻllab-quvvatlash boʻyicha dastur ishlab chiqish va amalga oshirish rejalashtirildi.

RECTOR MET WITH YOUNG PEOPLE OF MARKHAMAT – Andijan State Medical Institute
As you know, Andijan State Medical Institute has been providing complete assistance to the young people included in the red category from the “Qovunchi” neighborhood of Marhamat district. Today, on March 30, the rector of our Institute M. Madazimov and members of the working group met with the youth of the location.
During the meeting it was noted that many tasks were defined to solve the problems of young people and bring out their potential, to ensure their employment through training in high-demand professions due to the decree of our president in the state program for the implementation of the “Uzbekistan – 2030” strategy in the “Year of supporting youth and business”. Great attention was paid to those who need special attention, young people who have returned from migration, but are not guaranteed employment; they should be provided with comprehensive support from the leaders of each ministry and agency, local executive authorities, state enterprises and organizations and higher education organizations attached to the heads of social and material assistance.
During the meeting each young person shared their problems. It was planned to find a decision for implementing a program for fulfilment the goals.
At this meeting, the youth of «Qovunchi” neighborhood spoke about their wishes and goals. Young people who want to engage in cattle farming and gardening introduced their plans. The issue of regarding the recovering the health were resolved in consultation with the officials. During the meeting, the problems of each young person were listened. It was planned to develop and implement a program for their comprehensive support.