MAKTAB BITIRUVCHILARI UCHUN INSTITUTDA «OCHIQ ESHIKLAR KUNI» TASHKIL ETILDI
Bugun, 30-mart kuni Andijon shahridagi 31-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo, biologiya fanlariga ixtisoslashgan sinflarining o‘quvchilari uchun Andijon davlat tibbiyot institutida «Ochiq eshiklar kuni» tashkil etildi.
O‘quvchilarni institutning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori B.Abdullajonov kutib oldi va institutning tashkil topishi, fakultetlar, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, iqtidorli talabalarning erishgan yutuqlari bilan tanishtirdi.
Shundan so‘ng, Akademik litsey, texnikumlar va maktablarga metodik yordam ko‘rsatish bo‘limi tomonidan o‘quvchilar Simulyatsiya markazidan joy olgan zamonaviy tibbiy jixozlar, IT markazi, Institutda tashkil etilgan Anatomiya muzeyi bilan yaqindan tanishtirildi.

Today, on March 30, an “Open Entry Day” was organized in Andijan State Medical Institute for the students of the 31st secondary school of Andijan city specializing in chemistry and biology.
B. Abdullajonov, vice-rector of the Institute for educational affairs welcomed the students and introduced them to the organization of the Institute, the conditions created for the faculties, professors and teachers, as well as with the achievements of talented students.
After that, the students were closely introduced to the modern medical equipment located in the Simulation Center, IT Center and the Anatomy Museum established at the Institute by the Department of methodical assistance to academic lyceum, technical colleges and schools.