O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2014-yil 29-avgustdagi 245-sonli qarori bilan tasdiqlangan nizomga muvofiq aprel oyidagi ishchi-xodimlarimizning aprel oyi birinchi yarmi ish haqi 15-18-aprel sanalari oralig’ida, talabalarimiz stipediyalari 1-20-aprel kunlari davomida to’lanishi belgilangan.
Andijon davlat tibbiyot institutining xodimlari va talabalariga shuni ma’lum qilamizki, bugungi kunda barcha budjet tashkilotlari UZASBO dasturidan yangi UZASBO 2 dasturiga o’tkazilayotganligi munosabati bilan yillik bazaviy xarajatlar smetasi tasdiqlanish jarayoni davom etmoqda. Ushbu smeta tasdiqlanishi faqatgina Andijon davlat tibbiyot insituti bilan bog’liq emasligini inobatga olib, sizlardan smeta tasdiqlanishi nihoyasiga yetishini kutishingizni so’rab qolamiz!
Barcha jarayonlar o’z yakuniga yetgandan so’ng xodimlarimizning yuqoridagi qaror bo’yicha hali kechikmayotgan aprel oyi avansi hamda talabalarimiz stipendiyalari to’liq to’lanadi.

In accordance with the regulation approved by the resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated August 29, 2014 No. 245, the payment of wages to our employees for the first half of April is planned to be paid in the period April 15-18, and it is also planned to pay scholarships to our students in the period from 1 to 20 April.
We inform all employees and students of Andijan State Medical Institute that nowadays, in connection with the transition of all budgetary organizations from the UZASBO program to the new UZASBO 2 program, the process of approving the annual basic cost estimate continues. Considering that the approval of this estimate concerns not only Andijan State Medical Institute, we ask you to wait until the approval of the estimate is completed!
After all processes are completed, the salaries of our employees for the first half of April and scholarships of our students will be paid in full according to the above decision.