REKTOR VA PEDIATRIYA FAKULTETI TALABALARI UCHRASHUVI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Uchrashuvda rektor shifokorlik kasbi, uning sharafli va mashaqqatli ekanligi, yetuk mutaxassis bo‘lish uchun tinimsiz izlanish, o‘qib o‘rganish muhimligini aytib o‘tdi.  Bo‘lajak shifokorlar uchun simulyatorlardan foydalangan holda o‘zlarining nazariy olgan bilimlarini amalda qo‘llash foydali bo‘lishini ta’kidladi.
Shu bilan birga institutning yangi qurib bitkazilayotgan 2000 o‘rinli o‘quv binosi va institut klinikasida amalga oshirilayotgan ishlar, ularning zamonaviy ta’lim va tibbiyot texnologiyalari bilan jihozlanayotganligi ham talabalar uchun katta tajriba maydoni bo‘lishini ta’kidladi.
Shuningdek, talabalarga yetuk mutaxassis bo‘lishlari uchun bilimlarni mustahkam o‘zlashtirish, axborot texnologiyalarini o‘rganish, xorijiy tillarni bilish muhimligi yuzasidan tavsiyalar berildi.
Qolaversa, har bir inson oʻzining maʼnaviy–maʼrifiy saviyasini oshirishi, oʻzida turli mafkuraviy tahdidlarga, xususan, ekstremizm, terrorizm, radikalizm, “Ommaviy madaniyat” va boshqa yot gʻoyalarga qarshi mustahkam immunitetni shakllantirishi muhimligi qayd etildi.

Today, April 17, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov met with the 3rd-year students of the Faculty of Pediatrics.
At the meeting, the rector spoke about the medical profession, its honorable and hard sides, and the importance of constant research and study to become a mature specialist. He noted that it would be useful for future doctors to practice their theoretical knowledge using simulators.
At the same time, he noted that the newly completed 2000-seat educational building of the institute and the work being carried out in the institute’s clinic, as well as their equipping with modern educational and medical technologies, will enable a great experience for students.
In addition, recommendations were given to the students regarding the importance of mastering knowledge, learning information technologies, and knowing foreign languages in order to become mature specialists.
In addition, it was noted that it is important for every person to raise spiritual and educational level, to form strong immunity against various ideological threats, in particular, extremism, terrorism, radicalism, “Popular culture” and other inappropriate ideas.