APREL OYI ILMIY KENGASH YIG‘ILISHI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 24-aprel kuni Andijon davlat tibbiyot institutida Ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, bo‘lim boshliqlari, fakultetlar dekanlari va mas’ullar ishtirok etdi.
Dastlab, institutning Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova Oliy ta’lim fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan o’tkazilgan “Islohotlar bilimdoni” keng tarmoqli respublika ilmiy-ma’rifiy ko‘rik-tanlovining yakuniy bosqichida “Eng faol xotin-qizlar maslahat kengashi raisi” nominatsiyasida 1-o‘rin sohibasi bo‘lganligi munosabati bilan taqdirlandi.
Shundan so‘ng, yig‘ilish kun tartibidan o‘rin olgan: Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i A.Pakirdinov “Mart oyida o‘tkazilgan ichki attestatsiya natijalari to‘g‘risida”gi hisobotini o‘qib eshittirdi.
Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor K.Salohiddinov  30-aprel kuni o‘tkaziladigan Ilmiy-tadqiqot konferensiyasiga tayyorgarlik holati haqida ma’lumot beridi. Kun tartibidan o‘rin olgan masalalar tahlili tinglanib, fikr mulohazalar bildirildi. Amalga oshiriladigan ishlar rejasi belgilab olindi.

Today, on April 24, the next regular meeting of the Scientific Council has been held in Andijan State Medical Institute. The meeting was attended by the rector of the Institute M. Madazimov, vice-rectors, heads of departments, deans of faculties and officials.
Initially, rector congratulated G. Kholmatova, adviser on women’s issues of the Institute. She won the title “The most active woman” at the final stage of the wide-ranging republican scientific-educational competition “Connoisseur of Reforms” held by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation. She was awarded on the occasion of being the winner of the 1st place “Chairman of the Women’s Advisory Council”.
The agenda of the meeting included:
A. Pakirdinov, the head of the department of education quality control, delivered the report “On the results of the internal attestation held in March”.
K. Salohiddinov, vice-rector for scientific affairs and innovations, gave information about the preparation for the scientific-research conference to be held on April 30. The analysis of the issues on the agenda was listened and opinions were expressed. The plan of the works to be implemented was defined.