Xabaringiz bor bugun, 26-aprel kuni Andijon davlat tibbiyot institutida “Stomatologiyaning dolzarb muammolari. Nazariyadan amaliyotga” mavzusida xorijlik mutaxassislar ishtirokida stomatologiya va yuz-jagʻ jarrohligi boʻyicha ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazildi.
Mazkur anjuman doirasida institutimizga tashrif buyurgan xorijlik mutaxassislar bilan institut rektori M.Madazimov uchrashdi va hamkorlik masalalarida suhbat olib bordi.
Uchrashuvda Dog‘iston davlat tibbiyot universiteti Stomatologiya fakulteti dekani, dotsent T.Abakarov, Rossiya stomatologiya assotsiatsiyasining Stomatologiyada onkologik skrining bo‘limi raisi o‘rinbosari, yuz-jag‘ jarrohi I.Kryajinova hamda Toshkent davlat stomatologiya instituti t.f.n. dotsent M.Dadaboyeva ishtirok etdi.
Suhbat davomida tomonlar sohani yanada rivojlantirish, bo‘lajak mutaxassislarda zamonaviy tibbiyot texnologiyalaridan samarali foydalanish ko‘nikmalarini shakllantirish borasida mahorat darslari o‘tkazish masalalari yuzasidan fikr almashdi. Yakunda mehmonlarga esdalik sovg‘alari topshirildi.

As you know, today, April 26, a scientific and practical conference on dentistry and maxillofacial surgery was held at Andijan State Medical Institute with the participation of foreign specialists on the topic “Current problems of dentistry. From theory to practice.”
The rector of the institute, M. Madazimov, met with foreign specialists who visited our institute as part of this conference and discussed issues of cooperation.
The meeting was attended by Associate Professor T.A. Abakarov, the Dean of the Dental Faculty of the Dagestan State Medical University, maxillofacial surgeon I.A. Kryazhinova, Deputy Head of the Department of Cancer Screening in Dentistry of the Russian Dental Association, and Associate Professor Dadaboeva from M.V. Tashkent State Dental Institute.
During the conversation, the parties exchanged views on issues of further development of the sphere, developing the skills of future specialists to effectively use modern medical technologies, and conducting master classes. At the end, the guests were presented with souvenirs.