“MA’RIFAT ULASHIB” LOYIHASI DOIRASIDA ADIBLAR BILAN UCHRASHUV O‘TKAZILADI – Andijon davlat tibbiyot instituti
“MA’RIFAT ULASHIB” LOYIHASI DOIRASIDA ADIBLAR BILAN UCHRASHUV O‘TKAZILADI
13:29 27.04.2024
Joriy yilning 13-may kuni Andijon davlat tibbiyot institutida “Maʼrifat ulashib” loyihasi doirasida mamlakatimiz adabiy muhitiga munosib hissa qoʻshib kelayotgan ijodkorlar bilan uchrashuv oʻtkaziladi.
Uchrashuv mehmonlari:
Ahmadjon Meliboyev – “Do‘stlik” ordeni, “Shuhrat” medali, “Xalqlar do‘stligi” ko‘krak nishoni, “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan jurnalist” faxriy unvoni sohibi, Chingiz Aytmatov nomidagi xalqaro ilmiy akademiya aʼzosi.
Zuhriddin Isomiddinov – adabiyotshunos, tarjimashunos olim, publitsist, filologiya fanlari nomzodi, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi va Qirgʻiziston Milliy Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, Chingiz Aytmatov nomidagi xalqaro ilmiy akademiyasining faxriy akademigi.

A MEETING WITH WRITERS WILL BE HELD IN THE FRAMEWORK OF THE “PROPAGANDA OF EDUCATION” PROJECT – Andijan State Medical Institute
A MEETING WITH WRITERS WILL BE HELD IN THE FRAMEWORK OF THE “PROPAGANDA OF EDUCATION” PROJECT
13:29 27.04.2024
On May 13 of this year, a meeting with creative persons who have been contributing to the literary environment of our country within the framework of the “Sharing Enlightenment” project will be held in Andijan State Medical Institute.
Guests of the meeting:
Akhmadjon Meliboyev is an owner of the “Dostlik” order, the “Fame” medal, the “Friendship of Peoples” badge, the honorary title of “Honored Journalist of the Republic of Uzbekistan”, a member of the Chingiz Aitmatov International Scientific Academy.
Zuhridin Isomiddinov – literary critic, translation scholar, publicist, candidate of philological sciences, honored cultural worker of Uzbekistan, member of the Writers’ Union of Uzbekistan and the National Writers’ Union of Kyrgyzstan, honorary academician of Chingiz Aitmatov International Scientific Academy.
Davron Rajab is a member of the Union of Writers of Uzbekistan.
A spiritual-educational meeting will be held at 11:00 a.m. on this day in the main building of the Institute.