REKTOR XORIJLIK MUTAXASSISLAR BILAN HAMKORLIK MASALALARIDA SUHBATLASHDI
Ayni kunlarda, Andijon davlat tibbiyot institutida “Stomatologiyaning dolzarb muammolari. Nazariyadan amaliyotga” mavzusida stomatologiya va yuz-jagʻ jarrohligi boʻyicha xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tmoqda. Unda xorijiy oliy ta’lim muassasalarining professor-o‘qituvchilari tomonidan ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlari bilan ishtirok etmoqda.
Bugun, 29-aprel kuni institut rektori M.Madazimov mazkur anjuman doirasida institutda bo‘lib turgan Qozon davlat tibbiyot universiteti professori, Jarrohlik stomatologiya va yuz-jag‘ jarrohligi kafedrasi mudiri Ksembayev Said Salmenovich va ushbu kafedra dosenti Salaxov Albert Kiramovich bilan uchrashdi.
Uchrashuvda tomonlar hamkorlikni yanada kengaytirish, oʻqituvchilarning malaka oshirishi, talabalar almashinuvi, qoʻshma taʼlim loyihalari boʻyicha ishlar olib borish va hamkorlikda ilmiy izlanishlarni yo‘lga qo‘yish masalalarida fikr almashdi.  Yakunda mehmonlarga esdalik sovg‘alari topshirildi.

These days “Actual problems of dentistry”, an international scientific practical conference on dentistry and maxilla-facial surgery is being held in Andijan State Medical Institute on the theme “From theory to practice”. It is attended by professors and teachers of foreign higher education institutions with lectures and practical classes.
Today, on April 29, M. Madazimov, the rector of our Institute met with Ksembayev Said Salmenovich, professor of Kazan State Medical University, head of the Department of Surgery, Dentistry and Maxillo-facial Surgery as well as with associate professor of this department Salakhov Albert Kiramovich in the framework of this conference.
During the meeting the parties exchanged views on the issues of further expansion of cooperation, teachers’ training, students’ exchange, joint educational projects and joint scientific research. At the end, guests were given souvenirs.