INSTITUTDA “KARYERA KUNI” MEHNAT YARMARKASI O‘TKAZILDI
Bugun, 14-may kuni Andijon davlat tibbiyot institutida talabalar va o‘qishni tamomlayotgan bitiruvchilar bilan ish beruvchilarning jonli muloqotini tashkil etish, mavjud bo‘sh ish o‘rinlari to‘g‘risida maʼlumotlar berish hamda talabalarning bandligini taʼminlash maqsadida “Karyera kuni” mehnat yarmarkasi tashkil etildi.
Tadbir qatnashchilari harbiy orkestr tomonidan ijro etilgan musiqa sadolari ostida koʻtarinki ruhda kutib olindi. Shundan so‘ng, harbiy chiqishlar namoyish etildi. Mazkur tadbirni institutni O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori B.Abdullajonov kirish so‘zi bilan ochib berdi.
Mehnat yarmarkasida institutning asosiy buyurtmachi tashkilotlari hamda 50 dan ziyod boshqa korxona va tashkilotlar ishtirok etdi.
Dastlab, institut bitiruvchilari bilan ish beruvchi tashkilotlar mas’ullari ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi. Tadbirda ish beruvchi korxona va tashkilotlar masʼul xodimlari o‘z faoliyatini yorituvchi ko‘rgazmali jihozlar va bo‘sh ish o‘rinlari to‘g‘risidagi maʼlumotlar bilan qatnashib, talabalar orasida ishga qabul qilish bo‘yicha suhbatlar o‘tkazdi.
Joriy o‘quv yilida institutni 1600 nafardan ziyod bitiruvchi tamomlab, diplom oladi. Mehnat yarmarkasi esa ushbu bitiruvchilarga o‘zlarini yo‘nalishlari bo‘yicha munosib ish o‘rinlari topishlarida xizmat qiladi.
Institutda Karyera markazi boʻlimi faoliyat olib bormoqda. Bo‘lim ish beruvchi va talabalar uchrashuvlarini doimiy tarzda tashkillashtirib kelmoqda. Bugun o‘tkazilgan “Karyera kuni” mehnat yarmarkasi ham shunday tadbirlarning ramziy davomi sifatida tashkil etilib, unda ish izlayotgan ko‘plab talabalar ishtirok etdi.
Mazkur tadbirda talabalar va institut bitiruvchilari ishga joylashish borasida o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob topdi. Tadbir yakunida tashkilot va muassasalar rahbariyatiga tadbirda faol ishtirok etganligi uchun institut rektorining maxsus tashakkurnomalari topshirildi.

“CAREER DAY” LABOR FAIR HAS BEEN HELD IN OUR INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
Today, on May 14, “Career Day” has been held in Andijan State Medical Institute in order to organize a lively dialogue of employers with students and graduates as well as to provide information about available vacancies and ensure the employment of students.
The participants of the event were welcomed in high spirits by the music played by the military orchestra. After that the scenes of military performance were demonstrated. The event was opened by B. Abdullajonov, the vice-rector of the Institute for educational affairs.
The main customer organizations of the Institute and more than 50 other enterprises and organizations took part in the labour fair.
A meeting was held with the graduates of the Institute with the participation of the heads of the employing organizations. The responsible employees of the profile enterprises and organizations took part in the event with demonstration equipment and information about job vacancies, they held interviews among students on the issues of employment.
This academic year more than 1,600 young specialists will graduate from the Institute and receive diplomas. The labour fair will help these graduates to find suitable jobs in their fields.
The Career Center department is operating in the Institute. The department regularly organizes meetings with employers and students.
Today’s “Career Day” labor fair was organized as a symbolic continuation of such events, many students who were looking for work participated there.
At this event, students and graduates of the institute found answers to their questions on employment.
At the end of the event special letters of thanks from the rector of the institute were handed over to the management of organizations and institutions for their active participation in the event.