Andijon davlat tibbiyot instituti qoshidagi Akademik litseyda “Rektor soati” o‘tkazildi. Unda institut rektori M.Madazimov Akademik litseyning bitiruvchi bosqich o‘quvchilari bilan uchrashdi.
Tadbirda so‘nggi yillarda oliy taʼlim tizimida yoshlarga yaratilayotgan sharoitlar, ularning isteʼdodini namoyon qilishlari uchun mavjud imkoniyatlar, joriy yilgi qabul jarayonlarida kutilayotgan o‘zgarishlar haqida maʼlumotlar berildi.
Shuningdek, Andijon davlat tibbiyot instituti tarixi, mavjud fakultetlar, yo‘nalishlar va mutaxassisliklar, yaratilgan sharoitlar, qabul va o‘qish jarayonlari haqida maʼlumotlar berildi. Shu bilan birga talabalarning huquq va majburiyatlari, o‘quv jarayonlari, tartib-qoidalari ham tushuntirildi. Yangi qurib bitkazilgan o‘quv binosi imkoniyatlari, u yerdagi nazariya va amaliyotni uyg‘un olib borish sharoitlari haqida so‘z yuritildi.
Uchrashuv davomida rektor o‘quvchilarga sohaning yetuk mutaxassisi bo‘lish uchun ko‘p o‘qish, doimiy izlanishda bo‘lish va albatta amaliy mashg‘ulotlarda ishtirok etishlari zarurligini taʼkidladi. Qolaversa, xorijiy tillarni yaxshi o‘zlashtirish, axborot texnologiyalaridan foydalanish ko‘nikmalariga ega bo‘lish yoshlarning yanada ko‘plab bilimlarni o‘zlashtirishlariga imkon yaratishi yuzasidan tavsiyalar berdi. Samimiy muloqot tarzida o‘tgan uchrashuvda bitiruvchi yoshlarni qiziqtirgan savollarga rektor batafsil javob berdi.

ACADEMIC LYCEUM AT ASMI HAS HELD A “RECTOR’S HOUR” – Andijan State Medical Institute
“Rector’s Hour” was held at the Academic Lyceum of Andijan State Medical Institute. The rector of the institute, M. Madazimov, met with the graduating students of the academic lyceum.
At the event, information was given about the conditions created for young people in the higher education system in recent years, the opportunities available for them to show their talent, and the expected changes in the admission process this year.
Also, information was given about the history of Andijan State Medical Institute, existing faculties, directions and specialties, created conditions, admission and study processes. At the same time, the rights and obligations of students, educational processes and procedures were also explained. They talked about the possibilities of the newly completed educational building, the conditions for harmoniously conducting theory and practice there.
During the meeting, the rector emphasized the need for students to study a lot, to be in constant search and to participate in practical training in order to become a mature expert in the field. In addition, he gave recommendations on how to master foreign languages and acquire the skills of using information technologies, which will enable young people to acquire more knowledge. The rector gave detailed answers to the questions of the young graduates at the meeting held in a friendly manner.