«MA’RIFAT ULASHIB» LOYIHASI DOIRASIDA «ZAKOVAT» INTELLEKTUAL O‘YINI O‘TKAZILDI
Bugun, 23-may kuni Andijon davlat tibbiyot instituti va «Andijon Zakovat klubi» NNT bilan hamkorlikda «Ma’rifat ulashib» loyihasi doirasida «Talabalar ligasi» hamda 1-liga oʻyinlari boʻlib oʻtdi. Oʻyinda 18 ta jamoa ishtirok etdi.
Mazkur oʻyin «Andijon Zakovat klubi» NNT koordinatori A.Teshaboyev tomonidan olib borildi. Yakunda Andijon davlat tibbiyot institutining «Dominant» hamda Andijon davlat universitetining «Universal» jamoalari tur gʻoliblari boʻldilar.
Shuningdek, Andijon davlat tibbiyot instituti talabalari oʻrtasida oʻtkazilgan «Rektor kubogi» mavsumiy turnirining taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Mavsum yakunlariga koʻra, «Radikallar» jamoasi 1-oʻrinni egalladi. Jamoaga diplom, maxsus «Rektor kubogi» topshirildi. Bundan tashqari, jamoaning har bir aʼzosi bazaviy stipendiyaning 5 barobari miqdorida pul mukofotlariga ham ega boʻldilar. «Dominant» jamoasi esa 2-oʻrinni egalladi. Jamoaga diplom hamda har bir aʼzosiga bazaviy stipendiyaning 4 barobari miqdorida pul mukofoti berildi. «Simple» jamoasi 3-oʻrinni egalladi va diplom hamda jamoaning har bir aʼzosiga bazaviy stipendiyaning 3 barobari miqdorida pul mukofoti berildi. Mavsum davomida faol ishtirok etgan «PDF» hamda «Legends» jamoalariga ham diplom hamda jamoaning har bir aʼzosiga jamoaviy egallagan oʻrniga koʻra bazaviy stipendiyaning 2 hamda 1 barobari miqdorida pul mukofoti topshirildi.
Shundan so‘ng tadbirning badiiy qismida ijro etilgan kuy-qo‘shiq va raqslar barchaga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.

“ZAKOVAT” INTELLECTUAL GAME WAS HELD WITHIN THE FRAMEWORK OF THE “AKNOWLEDGEMENT SHARING” PROJECT
Today, on May 23, in collaboration with Andijan State Medical Institute and “Andijon Zakovat Club,” “Students League” and 1st league games were held as part of the ” Aknowledgement Sharing ” project. 18 teams participated in the game.
The mentioned game was organized by A. Teshaboyev, the coordinator of “Andijan Zakovat Club”. Soon, the teams “Dominant” of Andijan State Medical Institute and “Universal” of Andijan State University emerged as winners.
Additionally, a prize-giving ceremony for the “Rector’s Cup” seasonal tournament among the students of Andijan State Medical Institute took place.
According to the results of the season, the team “Radikallar” took the first place. The team was awarded a diploma and a special “Rector’s Cup.” Furthermore, each member of the team also received a cash prize equivalent to 5 times the amount of the basic scholarship. The team “Dominant” won the second place. They were awarded a diploma, and each member received a cash prize equivalent to 4 times the amount of the basic scholarship. The team “Simple” took the third place and received a diploma, with each member being awarded a cash prize equivalent to 3 times the amount of the basic scholarship. Throughout the season the “PDF” and “Legends” teams based on their performance and positions within the team were awarded cash prizes equivalent to 2 and 1 times the amount of the basic scholarship, respectively.
Following this, the artistic part of the event, including performances and dances, added to everyone’s enjoyment.