INSTITUT VAKILI HINDISTONDA O‘TKAZILGAN XALQARO KO‘RGAZMADA ISHTIROK ETIB QAYTDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUT VAKILI HINDISTONDA O‘TKAZILGAN XALQARO KO‘RGAZMADA ISHTIROK ETIB QAYTDI
13:57 30.05.2024
Joriy yilning 17-may kunidan 27-may sanasigacha Hindiston Respubliksida, 10 ta davlatdan 15 ta institut vakillari ishtirokida Kerala mintaqasining 6 ta shahrida “India’s first MBBS Abroad Expo” xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Unda Andijon  davlat tibbiyot institutining Qo‘shma ta’lim va xorijiy talabalar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i G‘.Soliyev ham ishtirok etdi. U mazkur ko‘rgazmada ta’lim xizmatlari va ularni eksport qilish targ‘ibot-tashviqot ishlarini amalga oshirdi.
Har bir shaharda ko‘rgazma qatnashchilari aholi vakillariga o‘z taqdimotlarini namoyish etdi.  Institut vakili ham  Andijon davlat tibbiyot institutidagi sharoitlar va o‘qitish tizimi bilan yaqindan tanishtirdi. Qatnashchilarni qiziqtirgan savollariga batafsil javob berildi.
Ko‘rgazma doirasida institut vakillari O‘zbekistonning Hindistondagi elchisi S.Rustamboyev, elchixonani 1-konsuli X.Samiyev va elchixonaning birinchi kotibi S.Suyarov bilan uchrashdi. Unda hamkorlikni rivojlantirish, aynan ta’lim tizimida, ta’lim xizmatlarini eksport qilish bo‘yicha ikki davlat o‘rtasida keng ko‘lamli ishlar olib bo‘yicha fikr almashildi.

REPRESENTATIVE OF THE INSTITUTE RETURNED FROM PARTICIPATING IN THE INTERNATIONAL EXHIBITION HELD IN INDIA – Andijan State Medical Institute
REPRESENTATIVE OF THE INSTITUTE RETURNED FROM PARTICIPATING IN THE INTERNATIONAL EXHIBITION HELD IN INDIA
13:57 30.05.2024
International exhibition “India’s first MBBS Abroad Expo” was held from May 17 to May 27, 2024 in 6 cities of the Kerala region with the participation of representatives of 15 institutions from 10 countries.
G. Soliyev, the head of the Department of Joint Education and Work with Foreign Students of Andijan State Medical Institute, also participated there. At this exhibition he carried out the promotion of educational services and their export.
The participants of the exhibition demonstrated their presentations to the representatives of the population in each city. The representative of the Institute introduced the conditions and training system of Andijan State Medical Institute. The questions of the participants were answered in detail.
Within the framework of the exhibition the representatives of the Institute met with the ambassador of Uzbekistan in India S. Rustamboyev, the first consul of the embassy H. Samiyev and the first secretary of the embassy S. Suyarov. There was an exchange of views on the development of cooperation, especially in the education system, and large-scale work on the export of educational services between the two countries.