«YANGI O‘ZBEKISTONNING TASHABBUSKOR AYOLLARI» KO‘RIK-TANLOVI
Institutda faoliyat yuritayotgan ayol-qizlarimizni qobiliyatlarini namoyon etishlarida ularni qo‘llab-quvvatlashdan hamisha mamnunmiz. Buning uchun siz o‘z jamoangiz bilan keling, iqtidoringizni namoyon eting va siz uchun tayyorlangan sovg‘alarni qo‘lga kiriting!
Andijon davlat tibbiyot instituti Xotin-qizlar bilan ishlash bo‘limi tashabbusi bilan “Yangi O‘zbekistonning tashabbuskor ayollari” ko‘rik-tanlovi o‘tkaziladi.
Unda institutda faoliyat olib borayotgan barcha xodima ayollar (professor-o‘qituvchilar, tyutorlar, xodimalar) ishtirok etishlari mumkin.
Buning uchun 6 kishidan iborat jamoa tuzish zarur.
Ushbu jamoalar  3 ta shart bo‘yicha bellashadi.
1-shart – Tanishtiruv. (Faoliyat olib borayotgan fakultet yoki bo‘limi, erishilgan yutuqlari tanishtiriladi) Ajratilgan vaqt 5 daqiqa.
2-shart – Milliy qadriyatlar tarannumi. (Ushbu shartda o‘zligimizni, milliyligimizni aks ettiruvchi urf-odatlar, kuy-qo‘shiqlar, milliy liboslar namoyish etiladi) Ajratilgan vaqt 10 daqiqa.
3-shart – Erkin mavzuda dolzarb muammolar, xotin-qizlar jinoyatchiligini oldini olish borasida, tazyiq va zo‘ravonlik, gender tengligi, Respublikamizda xotin-qizlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar borasida sahna ko‘rinish. Ajratilgan vaqt 10 daqiqa.
Jamoalarning chiqishlari Hakamlar hay’ati tomonidan baholab boriladi. Bunda chiqishlarning kreativliligi, ijodiy yondashuv, kiyinish madaniyatiga e’tibor qaratiladi.
Joriy yilning 4-iyun kuniga qadar jamoalar ro‘yxatdan o‘tish uchun Xotin-qizlar bilan ishlash bo‘limiga murojaat qilishlari so‘raladi.

«WOMEN ENTERPRENEUR OF NEW UZBEKISTAN” COMPETITION
We are always happy to support our women and girls working in our Institute to demonstrate their abilities. For that reason, you will come with your team, show your talent and win the gifts prepared for you!
The contest “Initiative Women of New Uzbekistan” will be held with the initiative of the Women’s Department of Andijan State Medical Institute.
All working women (professors, tutors, employees) of the Institute can participate there.
it is necessary to create a team of 6 ladies for participation.
These teams will compete in 3stages.
Stage 1. Introduction. (Faculty or department will introduce its activity and achievements). Time is limited in 5 minutes.
Stage 2. Demonstration of National Values. (traditions, songs, and national costumes reflecting our identity and nationality will be shown) Time is limited in 10 minutes.
Stage 3. Free presentation of current problems, prevention of women’s crime, oppression and violence, gender equality, opportunities created for women in our Republic. Time is limited in 10 minutes.
The performances of the teams will be evaluated by the Jury. Attention will be paid to the topicality of the performances, creative approach and the dressing culture.