Skip to content QABUL KOMISSIYASI A’ZOLARI ISHTIROKIDA YIG‘ILISH O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
QABUL KOMISSIYASI A’ZOLARI ISHTIROKIDA YIG‘ILISH O‘TKAZILDI
18:43 06.06.2024
Bugun, 6-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot institutida 2024-2025-o‘quv yili Qabul hay’ati a’zolari ishtirokida “Korrupsion holatlarga yo‘l qo‘ymaslik” mavzusida yig‘ilish o‘tkazildi. Unda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov, rektor maslahatchisi X.Zokirov, Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarov, Qabul komissiyasi mas’ul kotibi J.Ibragimov, fakultet dekanlari, dekan o‘rinbosarlari, qabul komissiyasi xodimlari ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida mas’ullarga vazifalar taqsimlandi, qabul jarayoni davomida amalga oshiriladigan muhim masalalar yuzasidan, muhokamalar o‘tkazilib, kerakli ko‘rsatmalar berildi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i tomonidan  2024-2025-o‘quv yili uchun qabul jarayonlarini shaffof holatda o‘tkazish eng muhim vazifalardan biri ekanligini aytib o‘tildi. Korrupsiya va uning oqibatlari haqida videolavha namoyish etilib, kerakli xulosalar olindi. Shuningdek, korrupsiya, uning kelib chiqish sabablari, oldini olish chora-tadbirlari to‘g‘risida batafsil ma’lumot berildi.

Today, on June 6, a meeting “Preventing corruption” has been held in Andijan State Medical Institute with the participation of the members of 2024-2025 academic year Admission Committee. Vice-Rector for Academic Affairs B.Abdullajonov, Rector’s Advisor H.Zokirov, Head of the Anti-Corruption and Compliance Control System Management Department S.Askarov, Secretary of the Admissions Commission J.Ibragimov, Faculty Deans, deputy deans, staff of the admission commission participated in the event.
During the meeting, tasks were assigned to the officials, discussions were held on important issues to be implemented during the admission process, and necessary instructions were given.
The head of the anti-corruption and compliance control system management department said that transparent admission processes for the 2024-2025 academic year are one of the most important tasks. A video about corruption and its consequences was demonstrated and necessary conclusions were drawn. Also, detailed information was given about corruption, its causes as well as prevention measures.