Andijon davlat tibbiyot institutining magistratura mutaxassisliklari bitiruvchi bosqich magistrantlari yakuniy davlat imtihonlarni topshirishni boshladi. Bugun, 14-iyun kuni magistratura bosqichi bitiruvchilariga O‘zbekistonning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish strategiyasi fanidan yakuniy davlat attestatsiya imtihonlari bo‘lib o‘tdi. Unda bitiruvchilar og‘zaki tarda savollarga javob berdilar.
Jarayonlar avvalida magistratura bo‘limi boshlig‘i B.Tursunov so‘z olib, imtihon o‘tkazilish tartibi bilan tanishtirib o‘tdi. Bitiruvchilarga yillar davomida olgan bilimlariga suyangan holda, diqqat bilan savollarni o‘qib, javob berishlarini aytib o‘tdi va barcha bitiruvchilarga omad tiladi.
Yakuniy davlat attestatsiya hay’ati raisi, Farg‘ona davlat universiteti san’atshunoslik fakulteti dekani, falsafa fanlari doktori I.Siddiqov so‘zga chiqib, magistratura bitiruvchilariga davlat attestatsiyalari imtihonlarini muvaffaqiyatli topshirib olishlariga tilak bildirdi. Imtihonlar institutning Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasining yetakchi professor-o‘qituvchilari tomonidan adolatli va shaffof tarzda o‘tkazildi.

Andijan State Medical Institute’s graduate students of Master’s Course specialties have started to pass the final state examinations. Today, on June 14, the final state attestation exams were held for graduates of the Master’s degree in the field of social and economic development strategy of Uzbekistan. Graduates answered questions orally.
At the beginning of the procedures B. Tursunov, the head of the Master’s department spoke introducing the exam procedure. He told the graduates to read and answer the questions carefully based on the knowledge they have gained over the years and wished all the graduates good luck.
I. Siddikov, chairman of the final state attestation board, dean of the Faculty of Arts of Fergana State University, doctor of philosophy, spoke and wished the graduates of the Master’s degree to pass successfully the state attestation exams. The exams were conducted by the leading professors and teachers of the Department of Social and Humanities of the Institute in a fair and transparent manner.