AMALIYOTCHI TALABALAR VA BITIRUVCHILAR BILAN UCHRASHUV O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
AMALIYOTCHI TALABALAR VA BITIRUVCHILAR BILAN UCHRASHUV O‘TKAZILDI
14:25 26.06.2024
Xabaringiz bor, ayni kunlarda institutning barcha fakultet va yo‘nalishlari talabalari malaka amaliyoti O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus taʼlim Vazirining 2022-yil 13-iyundagi  №202-sonli buyrug‘i bilan tasdiqlangan “Oliy taʼlim muassasalari talabalarining malaka amaliyotini o‘tash tartibini takomillashtirish  to‘g‘risida”gi buyruq  bilan tasdiqlangan Namunaviy NIZOMga asosan tashkil etilib yuqori saviyada o‘tkazilmoqda.
Joriy yilning, 25-iyun kuni institutning Davolash (amaliyot) ishlari bo‘yicha masʼuli B.Mirzakarimov Farg‘ona viloyatining Beshariq, Furqat va O‘zbekiston tumanlarida bitiruvchi va amaliyotchi talabalar bilan uchrashdi. Uchrashuvlarda tumanlarga amaliyot rahbari sifatida biriktirilgan professor-o‘qituvchilar A.Qo‘chqarov, M.Abduqodirov, D.Yunusov shuningdek, Beshariq TTB bosh shifokorining o‘rinbosari D.Aliyeva va xodimlar bo‘limi boshlig‘i E.Xamidov, Furqat TTB bosh shifokori B.Meliyev, O‘zbekiston TTB bosh shifokori A.Usmonov ishtirok etdi.
Manzillarda talabalarning amaliyotini yuqori saviyada o‘tkazish bo‘yicha yaratilgan sharoitlar o‘rganildi. Shuningdek, institutning 2024-yilgi bitiruvchilarini ishga joylashtirilishi holati tuman tibbiyot birlashmalari rahbarlari bilan ko‘rib chiqilib kelishib olindi. Joylardagi mutasaddilardan talabalarni o‘qitish jarayonida qaysi jihatlarga eʼtiborni kuchaytirish lozimligi bo‘yicha ularning fikrlari o‘rganilib takliflar bildirildi.

A MEETING WAS HELD WITH STUDENTS ON PRACTICAL TRAINING AND GRADUATES – Andijan State Medical Institute
A MEETING WAS HELD WITH STUDENTS ON PRACTICAL TRAINING AND GRADUATES
14:25 26.06.2024
As you know, the qualification practice of students of all faculties and departments of the Institute approved by the order of the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan No. 202 of June 13, 2022 “The qualification practice of students of higher educational institutions” is being organized and conducted at a high level based on the Model REGULATION approved by the order “On improving the procedure of practical training”.
On June 25, 2024, B. Mirzakarimov, the head of the Institute’s Therapeutic affairs (practical training) met with graduates and practicing students in Beshariq, Furqat and Uzbekistan districts of Fergana region. Professors and teachers assigned to the districts as practice leaders A. Kochkarov, M. Abdugadirov, D. Yunusov as well as the deputy chief physician of Beshariq TTB D. Aliyeva and the head of the staff department E. Khamidov, Furqat TTB chief physician B. Meliyev, chief physician of TTB of Uzbekistan A. Usmanov participated at the meetings.
The conditions created for high-level practice of students at the locations were studied. Also, the situation of employment of graduates of the Institute in 2024 was considered and agreed upon with the heads of district medical associations. Local officials were asked about what aspects should be emphasized in the process of teaching students; the suggestions were made.