INSTITUTDA NAVBATDAGI ILMIY KENGASH YIG‘ILISHI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 26-iyun  kuni Andijon davlat tibbiyot institutida navbatdagi ilmiy kengash yig‘ilishi o‘tkazildi. Unda institut rektori M.Madazimov boshchiligida kengash a’zolari, prorektorlar, bo‘lim boshliqlari, professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Mazkur ilmiy kengash avvalida an’anaviy tarzda ilmiy daraja va unvon olgan qator professor-oʻqituvchilarga ham tasdiqlovchi hujjatlar, respublika va xalqaro olimpiadalar g‘oliblari bo‘lgan talabalar hamda ularning ustozlarini taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
Kengash kun tartibi boʻyicha institutda magistrantlarni dissertatsiya ishlarini olib borilishi yuzasidan Magistratura bo‘limi boshlig‘i B.Tursunovning hisoboti tinglandi.
Shuningdek, institut fakultetlarida 2023-2024-o‘quv yili yakuni va 2024-2025-o‘quv yiliga tayyorgarlik yuzasidan O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov ma’lumotlarni taqdim etdi.
Institutning Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarov korrupsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida hisobot berdi.

THE NEXT REGULAR SCIENTIFIC COUNCIL MEETING WAS HELD IN THE INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
THE NEXT REGULAR SCIENTIFIC COUNCIL MEETING WAS HELD IN THE INSTITUTE
15:45 26.06.2024
Today, on June 26, the next scientific council meeting was held Andijan State Medical Institute. Council members, vice-rectors, heads of departments, professors and teachers under the leadership of the rector of the institute M. Madazimov took part there.
At the beginning of this scientific council, a number of professors and teachers who received academic degrees and titles were presented with confirmation documents in the traditional way, students and their teachers who won the republican and international Olympiads were awarded in the the ceremony.
According to the agenda of the council, B.Tursunov, the head of the Master’s department delivered the report on the dissertation work of Master’s students at the Institute.
Also, vice-rector for academic affairs B. Abdullajonov presented information about the end of the 2023-2024 academic year and preparation for the 2024-2025 academic year at the faculties of the Institute.
Head of the Department of Anti-Corruption and Compliance Control System Management of the Institute S. Askarov delivered a report on the work being done in the fight against corruption.