Andijon davlat tibbiyot instituti Stomatologiya fakulteti 5-bosqich talabasi Umarxo‘jayeva Mohigul Izzatilloxon qizi 2023–2024-o’quv yili uchun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyasiga sazovor bo’ldi.
Davolash fakulteti Kasb ta’limi yo‘nalishi 6-bosqich talabasi Bo‘taboyeva Musharrafxon Maxmudjon qizi 2023—2024-o’quv yili uchun Islom Karimov nomli davlat stipendiyasiga sazovor bo’ldi.
Davolash fakulteti 6-bosqich talabasi Abduraxmonov Shoxjahon Ikromjon o‘g‘li 2023–2024-o‘quv yili uchun Ibn Sino nomli davlat stipendiyasiga sazovor bo’ldi.
Davolash fakulteti 6-bosqich talabasi Alijonov Dostonbek Anvarjon o‘g‘li 2023–2024-o‘quv yili uchun Ibn Sino nomli davlat stipendiyasiga sazovor bo’ldi.
Davolash fakulteti 6-bosqich talabasi Soliyeva Madina Iqboljon qizi 2023–2024-o‘quv yili uchun Ibn Sino nomli davlat stipendiyasiga sazovor bo’ldi.
Talabalarimizni institut jamoasi va barcha ustozlar, talabalar nomidan samimiy qutlaymiz! Kelgusi faoliyatiga ulkan zafarlar va muvaffaqiyatlar tilaymiz!

MEET THE PRESIDENTIAL AND OTHER STATE SCHOLARSHIP WINNERS! – Andijan State Medical Institute
Umarxujaeva Mohigul Izzatillokhon kizi, a 5th-year student of the Stomatology Faculty of Andijan State Medical Institute, has been awarded the Presidential State Scholarship of the Republic of Uzbekistan for 2023-2024 academic year.
Butaboeva Musharrafxon Maxmudjon kizi, a 6th-year student in the Professional Education direction, Therapeutic Faculty, has been awarded Islam Karimov State Scholarship for 2023-2024 academic year.
Abdurakhmonov Shokhjahon Ikromjon ugli, a 6th-year student of Therapeutic Faculty, has been awarded Ibn Sino State Scholarship for 2023-2024 academic year.
Alijonov Dostonbek Anvarjon ugli, a 6th-year student of the Therapeutic Faculty, has been awarded Ibn Sino State Scholarship for 2023-2024 academic year.
Soliyeva Madina Iqboljon kizi, a 6th-year student of the Therapeutic Faculty, has been awarded Ibn Sino State Scholarship for 2023-2024 academic year.
We sincerely congratulate our students, the Institute community and all teachers on behalf of the students! We wish them great success and achievements in their future endeavors!