Joriy yilning iyun oyida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev raisligida yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari yuzasidan o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida yoz oylarida “Qurilish otryadlari”ni tashkil etib, 100 ming yoshlarni oylik beradigan ishlarga jalb qilish bo‘yicha vazifalar belgilangan edi. Ushbu vazifalar ijrosini taʼminlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot institutida qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Xususan, institut rektorining tegishli buyrug‘iga asosan “Qurilish otryadlari» tashkil etildi va unda faoliyat olib borayotgan talabalarga yotoqxona, maxsus kiyim-kechaklar va 3 mahal issiq ovqat bilan ta’minlash, shuningdek, ish haqqi to‘lash belgilandi.
Mazkur “Qurilish otryadlari” da ishlash istagini bildirgan 16 nafar talabaning ro‘yxati shakllantirilib, ularga barcha shart-sharoitlar yaratib berildi. Talabalar bilan institut rahbariyati hamda Fuqaro va mehnat muhofazasi boʻlimi xodimlari uchrashib ishlash jarayonida texnika xavfsizligi qoidalariga to‘liq amal qilish bo‘yicha tushuntirish ishlari olib borildi.

The tasks were defined due to the meeting of the video selector on comprehensive support measures for the youth which was held under the chairmanship of Sh.Mirziyoev, the President of the Republic of Uzbekistan in June, 2024. In order to ensure the performance of these tasks, a number of activities are being carried out in Andijan State Medical Institute.
In particular, “building brigades” were established based on the relevant order of the rector of the Institute, students working there were provided with a dormitory, special clothes and 3 hot meals as well as payment of wages.
A list of 16 students who expressed their desire to work in the “building brigades» was formed and all conditions were created for them. The management of the Institute and employees of the Department of Civil and Labor Protection met with the students and gave instructions on the rules of equipment safety.