Bugun, 25-iyul kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov o‘ziga biriktirilgan Marhamat tumani “Qovunchi” mahalla fuqarolar yig‘inida yashovchi qizil toifaga kiritilgan yoshlar bilan uchrashib muloqot o’tkazdi.
Yig‘ilishda institut rektori so‘z olib, Davlat rahbarining yoshlar bilan ishlashning yangicha boshqaruv mexanizmlarini joriy etish, ular bilan ishlashning vertikal tizimini yaratish, yoshlar muammolarini bevosita mahallalarda o‘rganish va hal etish maqsadida Andijon davlat tibbiyot instituti tomonidan qator ishlar amalga oshirilayotganligini ta’kidladi.
Uchrashuv davomida yoshlar tomonidan aytilgan murojaat hamda takliflar yuzasidan institut rektori kerakli tavsiya va maslahatlar berdi. Ayni kunlarda xorijda mehnat qilayotgan yoshlar bilan ham onlayn muloqot bo’lib o’tdi.
Muloqot davomida kelgusida yoshlarni qiziqish va takliflari asosida amalga oshiriladigan ishlar belgilab olindi.
Ularni qiynab kelayotgan kamchilik va muammolarni o‘rganib borish va ularni yechimini topish yuzasidan mas’ullarga topshiriqlar berildi.

Today, on July 25, rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov met with the youth living in the “Qovunchi” neighborhood of Marhamat district and made a conversation with young people from the “red category”.
The rector of the Institute noted that Andijan State Medical Institute is carrying out a number of activities in order to introduce new management mechanisms of the Head of State’s work with youth, create a vertical system of work with them, study and solve youth problems directly in the neighborhoods.
During the meeting, the rector of the Institute gave the necessary recommendations and advice regarding the appeals and suggestions made by the young people. Online communication was also held with young people working abroad these days.
During the dialogue, future work was determined based on the interests and suggestions of young people.
Tasks were given to responsible persons to study the shortcomings and problems that are facing to them and to find their solutions.