“TALABALAR TURAR JOYLARI VA IJARA XONADONLARI BO‘YICHA MA’LUMOTLAR MARKAZI” FAOLIYATI YO‘LGA QO‘YILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
“TALABALAR TURAR JOYLARI VA IJARA XONADONLARI BO‘YICHA MA’LUMOTLAR MARKAZI” FAOLIYATI YO‘LGA QO‘YILDI
17:57 05.08.2024
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 30-iyuldagi 269-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida institutda joriy yilning 1-avgustidan yangi 2024/2025-o‘quv yiliga talabalarni munosib kutib olish, o‘quv yilining dastlabki kunlarida talabalarni turar joy bilan tezkor ta’minlash bo‘yicha yuzaga keladigan jiddiy muammolarni o‘z vaqtida bartaraf etish maqsadida joriy yilning 1-avgustidan 10-sentabrgacha bo‘lgan muddat “dolzarb qirq kunlik” sifatida belgilandi.
Shuningdek, Andijon davlat tibbiyot institutida “Talabalar turar joylari va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazi” faoliyati yo‘lga qo‘yilib, barcha kerakli jihozlar bilan joylashtirildi. Markazga faol ko‘ngilli-yoshlar jalb etildi va maxsus kiyim-boshlar bilan ta’minlandi.
Andijon davlat tibbiyot institutining talabalar turar joylari hamda ijara xonadonlariga joylashmoqchi bo‘lgan barcha talabalar ushbu ma’lumotlar markaziga murojaat qilishlari mumkin.

In order to ensure the implementation of the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan No. 269 dated July 30, 2024, in order to to welcome students to the institute for the new academic year 2024/2025 and to solve the serious problems that arise in the early days of the academic year with regard to the rapid provision of accommodation for students, the period from August 1 to September 10 of this year was defined as “actual forty days”.
Also, the activity of the “Information center on student accomodation” was launched at Andijan State Medical Institute, and it was equipped with all the necessary equipment. Active young volunteers were involved in the center and provided with special clothes.
All students who want to live in student dormitories and rented apartments of Andijan State Medical Institute can contact this information center.