XALQARO YOZGI O‘QUV MAKTABI KATTA AMALIYOT MAYDONI VAZIFASINI O‘TAMOQDA – Andijon davlat tibbiyot instituti
XALQARO YOZGI O‘QUV MAKTABI KATTA AMALIYOT MAYDONI VAZIFASINI O‘TAMOQDA
15:03 07.08.2024
Andijon davlat tibbiyot institutida xalqaro tibbiyot oliy ta’lim muassasalari talabalari ishtirokidagi “Pearl of valley” (Vodiy gavhari) nomli yozgi o‘quv maktabining mashg‘ulotlari davom etmoqda.
Bugun, 7-avgust kuni maktab mentorlari Sh.Toshboyev  va D.Abdurahmonova tomonidan birinchi tez yordam ko‘rsatish va unda alohida e’tibor berish muhim bo‘lgan jihatlar bo‘yicha dars mashg‘ulotlari o‘tkazildi. Ustozlar tomonidan berilgan nazariy bilimlarni yana-da mustahkamlash maqsadida maxsus mulyajlar yordamida amaliy mashg‘ulotlar bajarildi.
Qatnashchilar trening davomida mavzu doirasida ko‘plab bilimlarga ega bo‘ldi va o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob oldi.

Training sessions of the “Pearl of Valley” summer school with the participation of students of international medical higher education institutions continues at Andijan State Medical Institute.
Today, on August 7, school mentors Sh. Toshboyev and D. Abdurakhmonova held classes on giving first aid and the aspects that are important to pay special attention to. In order to further strengthen the theoretical knowledge given by the teachers, practical sessions were carried out with the help of special dummies.
During the training, the participants gained a lot of knowledge on the topic and received detailed answers to the questions they were interested in.