O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 17-iyuldagi “Termiz davlat muhandislik va agrotexnologiyalar universitetini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-265-son qarorining 1-ilovasi 3.1-bandida mazkur universitetga xorijiy va mahalliy malakali mutaxassislarni (pedagog xodimlarni) belgilangan tartibda ochiq tanlovlar asosida saralab olish topshirig‘i belgilangan. Shu munosabat bilan mazkur universitetda ishlash istagini bildirgan xorijiy va mahalliy malakali mutaxassislar (pedagog xodimlar) ushbu universitetda e’lon qilingan ochiq tanlovda ishtirok etishlari mumkin.
Shuningdek, qarorning 5.1.1-bandida mazkur universitetga 2024/2025-o‘quv yiliga qadar universitet boshqaruv kadrlari lavozimlariga yetakchi xorijiy oliy ta’lim tashkilotlarida ish tajribasiga ega bo‘lgan mutaxassislarning jalb etish topshirig‘i belgilangan. Shu munosabat bilan xorijiy oliy ta’lim tashkilotlarida ish tajribasiga ega bo‘lgan mutaxassislar ushbu universitetda e’lon qilingan vakant lavozimlarga hujjatlarini topshirishlari mumkin.

In paragraph 3.1 of the Appendix 1 of the Presidential Decree No. PQ-265 “On Measures for the Establishment of Termez State University of Engineering and Agro-Technology” the task of selecting foreign and local qualified specialists (pedagogical staff) based on the established procedure on the basis of open competitions is assigned.
In this regard, foreign and local qualified specialists (pedagogical staff) who expressed their desire to work at this university can participate in the open competitions announced at this university.
Also, in paragraph 5.1.1 of the Decree, the task of attracting specialists with work experience in leading foreign higher education institutions to the positions of the university management personnel until the 2024/2025 academic year is specified. Specialists with work experience in foreign higher education institutions can submit their documents to the vacant positions announced at this university.