INSTITUT REKTORI M.MADAZIMOVNING MUSTAQILLIK BAYRAMI MUNOSABATI BILAN BAYRAM TABRIGI
Sizlarni Mustaqilligimizning shonli 33 yillik bayrami bilan chin qalbimdan muborakbod etaman. Ona yurtimizning tinchligi va farovonligiga ko‘z tegmasin. Mamlakatimiz mustaqilligining o‘tayotgan 33 yili davlatimiz va xalqimiz hayotida keng ko‘lamli islohotlar, ulkan yangilanish va bunyodkorlik ishlari amalga oshirilgan davr sifatida tarix zarvaraqlaridan joy oldi.
Shu o‘rinda aytib o‘tish joizki, Prezidentimizning 2021 yil 21 iyundagi “Yangi Andijon” shaharchasini barpo etish va Andijon viloyatida tadbirkorlikni yana-da qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari to‘g‘risidagi” PQ-5154 sonli qaroriga asosan institut klinikasi hududidagi 2  gektar yer maydonida 2000 o‘ringa mo‘ljallangan o‘quv binosi qad rostladi. Unda talabalarning sifatli bilim olishlari uchun shinam o‘quv xonalari bilan bir qatorda simulyatsiya markazlari ham mavjud bo‘lib, yoshlar nazariy olgan bilimlarini bevosita amaliyotda mustahkamlab borishlari mumkin bo‘ladi.
Mazkur binoning foydalanishga topshirilishi xalqimizning eng aziz va muqaddas bayrami arafasida bo‘lishi ham bayram tuhfasi bo‘ldi desam mubolag‘a bo‘lmaydi.Qadrli institutimiz jamoasi, aziz talabalar, sizni va siz orqali barcha yurtdoshlarimizni eng go‘zal va qadrli bayram bilan chin qalbdan muborakbod etaman.  Bu yil Mustaqillik bayramimiz “Biz bir bo‘lsak yagona xalqmiz, birlashsak Vatanmiz!” shiori ostida o‘tkazilmoqda.
Biz sizlar bilan nafaqat, bir jamoa balki, katta bir oilamiz va Vatanimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shishga bel bog‘laganmiz! Yurt ravnaqiga o‘z tanlagan sohangizning yetuk mutaxassisi bo‘lib, ustozlar esa yoshlarga bilim berish orqali ko‘mak berishiga ishonaman.
Aziz, talaba-yoshlar! Unutmangki, siz ertamiz egalari, bizning ishonchimiz va umidimizsiz. Men hamisha sizlar bilan faxrlanib, erishgan yutuqlaringizdan sizdanda ziyoda quvonaman. Sizlar nafaqat ota-onangiz, yaqinlaringiz balki, ona vatanning, Yangi O‘zbekistonning bunyodkorlarisiz. Barchangizga Mustaqilligimizning 33 yillik bayrami muborak bo‘lsin!

I sincerely congratulate you on the glorious 33rd anniversary of our Independence. May the peace and prosperity of our Motherland be eternal!
The past 33 years of independence of our country went down in history as a period of large-scale reforms, great renewal and creative work in the life of our country and people.
It should be noted here that in accordance with the Presidential Decree of June 21, 2021 PQ-5154 “On measures to create the city of New Andijan and further support for entrepreneurship in the Andijan region”, an educational building for 2,000 people was erected on the territory of the institute’s clinic on 2 hectares of land.
In addition to comfortable classrooms, there are also simulation centers where students can receive a quality education, and young people can reinforce their theoretical knowledge directly in practice.
It would not be an exaggeration to say that the commissioning of this building took place on the eve of the most precious and sacred holiday of our people – the Independence of the country.
The staff of our dear institute, dear students, I sincerely congratulate you and all our compatriots on the most wonderful and valuable holiday!
This year we celebrate Independence Day under the slogan: “We are one nation, if we are united – we are the Motherland!” We are not only one team, but also one big family and must make a worthy contribution to the development of our country! I believe that as a mature specialist in your chosen field and a mentor, you will help the development of the country by passing on knowledge to the youth.
Dear students! Do not forget that you are the masters of our future, our trust and hope. I am always proud of you and happy for your achievements. You are not only your parents and loved ones, but also the creators of the Motherland, the New Uzbekistan.