Bugun, 1-sentabr kuni ijtimoiy tarmoqdagi Telegram kanal orqali Andijon davlat tibbiyot instituti xodimlaridan bir kunlik ish haqi miqdoridagi mablag‘ni buyruq asosida umumxalq xayriya hashariga o‘tkazib berayotganligi bo‘yicha yo‘llangan murojaat yuzasidan quyidagilarni maʼlum qilamiz.
Mazkur holat bo’yicha o‘rganish ishlari olib borildi va quyidagilar aniqlandi. Xabaringiz bor, Davlatimiz mustaqilligining 33 yillik bayramini nishonlashga munosib tayyorgarlik ko’rish, mahallalar, aholi turar joylari, xiyobonlar, ziyoratgohlar, qabristonlar hamda bolalar maydonchalarini obodonlashtirish tadbirlarini amalga oshirish, sog‘lom turmush tarzi hamda sanitariya-gigiyenik madaniyatni targ‘ib qilish, shuningdek, aholini ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamini qo‘llab-quvvatlash maqsadida, joriy yilning 24-25-avgust kunlari «Mahalla obod-yurt obod!» shiori asosida umumxalq xayriya hashari o‘tkazildi.
Unda barcha yurtdoshlarimiz qatori institut jamoasi ham Vatanimiz obodligi, atrof-muhitni ozoda saqlashga o’z xissalarini qo’shdi. Shu bilan birga xodimlarga bir kunlik ish haqi miqdoridagi mablag‘ni mazkur xayriya hashari uchun o‘tkazish taklif etildi va ixtiyoriy ravishda arizalar qabul qilindi. Mazkur jarayonda majburlash holatlari kuzatilmadi.

Today, on September 1, we inform you about the appeal sent by the employees of Andijan State Medical Institute through the Telegram channel in the social network, according to the order, the amount of one day’s salary was donated to the national charity.
On this occasion, inspection was conducted and the following facts were determined. As you know, to prepare properly for the celebration of the 33rd anniversary of our country’s independence, to carry out measures to beautify neighborhoods, residential areas, avenues, shrines, cemeteries and children’s playgrounds to promote a healthy lifestyle and sanitary-hygienic culture as well as a national charity event was held based on the slogan “The neighborhood is prosperous, the country is prosperous!” in order to support the population in need of social protection on August 24-25, 2024.
Along with all our compatriots, the team of the Institute also contributed to the well-being of our country and keeping the environment clean. At the same time employees were invited to donate the amount of one day’s salary for this charity, voluntary applications were accepted. No cases of coercion were observed in this process.