BUGUN MAKTABLARDA BIRINCHI QO‘NG‘IROQ JARANG SOCHDI
Bugun, 4-sentabr barcha umumiy o‘rta ta’lim maktablarida “Birinchi qo‘ng‘iroq” jaranglab, o‘quvchilarni bag‘riga chorlamoqda. Marhamat tumanidagi 11-umumiy o‘rta ta’lim maktabida ham “Birinchi qo‘ng‘iroq” tadbiri bo‘lib o‘tdi. Unda Andijon davlat tibbiyot instituti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov ishtirok etdi.
Tadbir davomida so‘z olgan prorektor barcha ustozlar va o‘quv yilining  boshlanishi munosabati bilan samimiy qutladi hamda o‘quv yili davomida omad, muvafaqqiyatlar tiladi.
Shundan so‘ng, bu yil 1-sinfga ilk  bor qadam qo‘ygan 21 nafar o‘quvchilarga  “Prezident  sovg‘alari”  tantanali  ravishda topshirildi.
Institut mas’ullari tomonidan esa o‘quvchilarga kitoblar taqdim etildi. Shundan so‘ng, tadbirning badiiy qismi bo‘lib o‘tdi unda o‘quvchilar tomonidan kuy-qo‘shiq va raqslar ijro etildi.

TODAY THE FIRST BELL RANG AT SCHOOLS – Andijan State Medical Institute
Today, on September 4, the “First Bell” is ringing in all general secondary schools, inviting school students to join them. The “First call” event was also held in the 11th general secondary school in Marhamat district. S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs of Andijan State Medical Institute, took part in it.
Speaking during the event, the vice-rector warmly congratulated all the teachers on the occasion of the beginning of the academic year and wished them good luck and success.
After that, “President’s gifts” were ceremoniously handed over to 21 students who entered the 1st grade for the first time this year.
The officials of the Institute presented books to school students. After that the artistic part of the event took place where students performed songs and dances.