Bugun, 7-sentabr kuni Rossiya Federatsiyasi Moskva shahrida joylashgan A.V.Vishnevskiy nomidagi milliy tibbiyot tadqiqot jarrohlik markazining 80 yilligi hamda A.V.Vishnevskiy tavalludining 150 yilligi munosabati bilan katta tantana o‘tkazilmoqda.
Unda MDH davlatlari vakillari, rektor, direktorlar qatori Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov va Ilmiy ishlar innovatsiyalar bo‘yicha prorektor K.Salohiddinov ham ishtirok etmoqda.
Tadbir davomida institut rektori M.Madazimov barchani ushbu tantana bilan tabriklab, markaz direktori Amiran Shotayevich Revishviliga esdalik sovg‘alarini topshirdi.

Today, on September 7, a grand celebration is being held in connection with the 80th anniversary of the A.V. Vishnevsky National Medical Research Surgical Center in Moscow, Russia, and the 150th anniversary of Vishnevsky’s birthday.
Among the representatives of the CIS countries, rectors, directors, M. Madazimov, the rector of Andijan State Medical Institute, and K. Salohiddinov, vice-rector for scientific affairs and innovations, are also participating in it.
During the event, rector of the institute M. Madazimov congratulated everyone on this ceremony and presented souvenirs to the director of the center Amiran Shotayevich Revishvili.