BITIRUVCHI BOSQICH TALABALARI AMALIYOTINI TASHKIL ETISH BO‘YICHA SEMINAR O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
BITIRUVCHI BOSQICH TALABALARI AMALIYOTINI TASHKIL ETISH BO‘YICHA SEMINAR O‘TKAZILDI
14:30 07.09.2024
Andijon davlat tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirining 2024-yil 9-apreldagi “Davlat tibbiyot muassasalarini kadrlar bilan ta’minlash tizimini takomillashtirish to‘g‘risida”gi №124-sonli buyrug‘iga asosan, 2024/2025-o‘quv yilidan boshlab institutning Davolash ishi va Pediatriya ishi fakultetlari, kasb ta’limi yo‘nalishi bakalavriat ta’lim yo‘nalishi, magistratura va klinik ordinatura mutaxassisliklarining bitiruvchi bosqich talabalarini respublikaning barcha hududlarida shartnoma asosida ishga joylashtirish amaliyotini joriy etish bo‘yicha seminar o‘tkazildi.
Unda hududlarga biriktirilgan professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi. Seminarni o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov olib bordi va bitiruvchi bosqich talabalari uchun tashkil etilgan ushbu amaliyotning mazmun-mohiyati va uning ahamiyati bo‘yicha seminar ishtirokchilariga tushunchalar berdi.
Institutning Davolash (amaliyot) ishlari bo‘yicha mas’uli B.Mirzakarimov joriy etilgan amaliyotni tashkil etish, uni o‘tkazish, rahbarlarga belgilangan vazifalar talabalar tomonidan olib boriladigan davolash ishlari tartibi bo‘yicha so‘z yuritdi, shuningdek, qatnashchilar savollariga javob berdi.

A seminar on the implementation of the practice of employment of the graduate students of the Institute’s Therapeutic and Pediatric faculties, Professional Education, Master’s and Clinical Residency specialties in all regions of the republic on the basis of a contract was conducted in Andijan State Medical Institute according to the order № 124 of the Minister of Health of the Republic of Uzbekistan dated on April 9, 2024 “On improving the system of staffing state medical institutions” for 2024/2025 academic year.
Professors and teachers attached to the regions took part in the meeting. The seminar was conducted by B.Abdullajonov, the vice-rector for educational affairs, he gave insights to the participants of the seminar on the content and importance of this practice organized for the students of the graduate stage.
B. Mirzakarimov, the head of the Institute’s Therapeutic (practical training) affairs, spoke about the organization of the introduced practice, its implementation, the procedure of the treatment work carried out by the students. He answered the questions of the participants.