REKTOR O‘QUV BINOLARIDAGI DARS JARAYONLARI BILAN TANISHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Barcha oliy ta’lim muassasalari qatori Andijon davlat tibbiyot institutida ham yangi 2024/2025-o‘quv yili boshlandi. Mazkur o‘quv yili ayniqsa, 1-bosqich talabalari uchun juda quvonchli. Boisi, ular yillar davomida o‘qib, o‘rganib, talabalik baxtiga erishdilar.
Birinchi bosqich talabalarini institut bilan yaqindan tanishtirish maqsadida “Birinchi kurs maktabi” tashkil etilgan. Bugun, 10-sentabr kuni institut rektori M.Madazimov mazkur “Birinchi kurs maktabi” doirasida amalga oshirilayotgan jarayonlar bilan yaqindan tanishdi.
Shu bilan birga, institutning ikkinchi va uchinchi o‘quv binolarida o‘tkazilayotgan dars jarayonlarini ko‘zdan kechirib, talabalar bilan suhbatlashdi. Unda talabalarga ustozlar tomonidan berilayotgan bilimlarni yaxshi o‘zlashtirishlari, darslardan so‘ng ham olingan saboqlarni mustahkamlash yoshlarning kelajakda o‘z kasblarini yetuk mutaxassisi bo‘lib yetishishlarida muhim ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi.
Shu bilan birga talabalarning institut ichki tartib-qoidalari, kiyinish madaniyatiga rioya qilishlari yuzasidan ham tushuntirib o‘tildi.

RECTOR FAMILIARIZED WITH THE EDUCATIONAL PROCESS IN THE EDUCATIONAL BUILDINGS – Andijan State Medical Institute
RECTOR FAMILIARIZED WITH THE EDUCATIONAL PROCESS IN THE EDUCATIONAL BUILDINGS
12:11 10.09.2024
A new academic year 2024/2025 has started in Andijan State Medical Institute, as in all higher education institutions. This academic year is especially gratifying for the first-year students. Because they have studied and prepared diligently for years and have found the happiness of being students.
The “First-year school” was created to familiarize first-year students with the institute. Today, September 10, the rector of the institute M. Madazimov got acquainted with the processes carried out within the framework of this “First-year school”.
At the same time, he inspected the educational process taking place in the second and third academic buildings of the institute, talked to the students. He emphasized that it is important for young people to master the knowledge given by teachers and to consolidate them even after classes, so that in the future young people become mature specialists in their profession.
At the same time, the students were also informed about the institute’s internal regulations and dress code.