Xabaringiz bor, joriy yilning 24-iyul kuni Andijon davlat tibbiyot institutining zamonaviy 2000 o‘rinli o‘quv binosi foydalanishga topshirildi.
Mazkur bino O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 21-iyundagi “Yangi Andijon” shaharchasini barpo etish va Andijon viloyatida tadbirkorlikni yana-da qo‘llab-quvvatlash chora -tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-5154 sonli qaroriga asosan institut klinikasi hududidagi 2 gektar yer maydonida 2000 o‘ringa mo‘ljallangan holda qad rostladi.
Bino 7 qavatdan iborat bo‘lib har bir qavatda 28 ta xona mavjud. Barcha o‘quv xonalari interaktiv doskalar va zamonaviy o‘quv jihozlari bilan ta’minlangan.
Ayni kunlarda, o‘quv binosidan joy olgan kafedralarda bosqichma-bosqich dars mashg‘ulotlari o‘tkazish boshlandi. Bugun, 10-sentabr kuni institut rektori M.Madazimov dars jarayonlari va o‘quv xonalarida yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Talabalar bilan suhbat jarayonida rektor ularning sifatli ta’lim olishlari uchun yaratilgan ushbu sharoit va imkoniyatlardan unumli foydalangan holda yoshlar faqatgina olg‘a intilishi, ulkan marralarni zabt etishlari muhimligini aytib o‘tdi. Shuningdek, yoshlarning bugungi intilishi, harakati esa kelajakda tibbiyot sohasini yana-da, rivojlanishiga xizmat qilishini ta’kidladi.
Rektor bilan suhbatlashgan xorijlik talabalar ham o‘quv jarayonlari va talabalar turar joylaridagi sharoitlardan mamnunliklarini bildirdi.

As you know, on July 24, 2024, the modern 2000-seat educational building of Andijan State Medical Institute was commissioned.
This building was built on a territory of clinical hospital of the Institute according to the decision of the President of the Republic of Uzbekistan № 5154 dated June 21, 2021 on 2 hectares of land with 2000 seats.
On these days, the lessons have started step by step in the departments located in the educational building. Today, on September 10, M. Madazimov, the rector of the Institute, got acquainted with the teaching processes and the conditions created in the classrooms.
During the conversation with the students, the rector said that it was important for the young people to strive forward and achieve great goals by making good use of the conditions and opportunities created for their qualified education. He also noted that today’s aspirations and actions of young people will contribute the development of medical field in the future.