Bugun, 12-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov joriy 2024/2025-o‘quv yilida institutga talabalikka tavsiya etilgan yoshlar bilan uchrashdi.
Unda rektor dastlab, yoshlarni o‘qib, o‘rganib talabalik baxtiga erishganlari bilan samimiy tabrikladi. Institutda o‘qish davomida ham talabalarning ilm o‘rganish, sohada yangiliklar yaratish va yutuqlarga erishishlari, buning natijasida esa mamlakatimiz tibbiyot sohasi rivojiga munosib hissa qo‘shishlari muhim ekanligini ta’kidladi.
- Kitob – shifokor uchun eng yaxshi do‘st. Shu boisdan siz doimo ilm o‘rganib, sohaga oid yangiliklardan xabardor bo‘lsangiz ishonamanki, sohaning eng yaxshi mutaxassisi bo‘lib yetishasiz – dedi, rektor.
Shu bilan birga suhbat davomida talabalarga tibbiyotga oid jahondagi yangiliklar, tadqiqotlardan xabardor bo‘lishlari uchun axborot texnologiyalari hamda xorijiy tillarni mukammal o‘zlashtirishlari foydali ekanligi aytib o‘tildi. Bu yoshlarga jahon miqyosida katta imkoniyatlar eshigini ochishi alohida e’tirof etildi.
Muloqot davomida talaba-yoshlarga institut ichki tartib-qoidalari, kiyinish madaniyatiga rioya qilishga oid muhim eslatmalar aytib o‘tildi. Samimiy muloqot tarzida o‘tgan uchrashuvda talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob oldi.

THE RECTOR MET WITH THE FIRST-YEAR STUDENTS – Andijan State Medical Institute
Today, on September 12, M. Madazimov, the rector of Andijan State Medical Institute, met with the young people admitted to the Institute in the current 2024/2025 academic year.
At the beginning of the meeting the rector sincerely congratulated the young people on their success in becoming the students. He emphasized that it was important for students to learn science, create innovations in the medical field and achieve the progress in their studies at the Institute, and as a result, make a worthy contribution to the development of the medical field of our country.
“A book is a doctor’s best friend. Therefore, I believe that if you always learn science and keep up with the latest news in the field, you will become the best specialist in the field”, – said the rector.
At the same time it was mentioned during the conversation that it was useful for students to master information technologies and foreign languages in order to be aware of world news and research related to medicine. It was specially recognized that it opened the door to great opportunities for young people on a global scale.
During the conversation students were told important reminders about following the Institute’s internal procedures and dress code. The students received detailed answers to the questions they were interested in during the meeting held in the style of sincere communication.