ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTI VA «ILINSK» SHIFOXONASI O‘RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
Ayni kunlarda, Moskva shahrida xizmat safarida bo‘lib turgan Andijon davlat tibbiyot instituti Simulyatsion o‘quv markazi rahbari, tibbiyot fanlari nomzodi, dotsent Umid Usmonov «Ilinsk» shifoxonasi bilan yaqindan tanishdi.
Tashrifdan maqsad hamkorlik memorandumini tuzish va «Ilinsk» shifoxonasi faoliyati bilan tanishish bo‘ldi. U.Usmonovni bosh jarroh, tibbiyot fanlari nomzodi Mixail Igorevich Viborniy kutib oldi. U mehmonga «Ilinsk» shifoxonasi faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, mutaxassislar bilan tanishtirdi. “Ilinsk hospital” xayriya jamg‘armasi faoliyati bilan ham tanishildi.
Shundan so’ng, Andijon davlat tibbiyot instituti va «Ilinsk» shifoxonasi bosh direktori Artem Borisovich Gapeev bilan hamkorlik memorandumi imzolandi.
Tomonlar xalqaro hamkorlik muhimligini qayd etib, tajriba almashish, amaliyot o‘tash, malaka oshirish kurslari, mahorat darslari va ilmiy-amaliy konferensiyalar o‘tkazish bo‘yicha kelishib oldilar.

Currently on a business trip to Moscow, the head of the Simulation Training Center of Andijan State Medical Institute, candidate of medical sciences, associate professor Umid Usmanov got acquainted with the Ilyinsk hospital.
The purpose of the visit was to draw up a memorandum of cooperation and get acquainted with the activities of the Ilyinsk hospital. U. Usmanov was greeted by the chief surgeon, candidate of medical sciences Mikhail Igorevich Vyborny. He acquainted the guest with the main areas of activity of the Ilyinsk hospital, as well as with specialists. The activities of the Ilyinsk Hospital Charity Foundation were also presented.
After that, a memorandum of cooperation was signed between Andijan State Medical Institute and the Director General of the Ilyinsk Hospital, Artem Borisovich Gapeyev.
The parties noted the importance of international cooperation and agreed on the exchange of experience, internships, advanced training courses, master classes and holding scientific and practical conferences.