Ziyodillo Solijonov hamda Sardorbek Yaxyoyev tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishini muvaffaqiyatli himoya qildi
Solijonov Ziyodillo Baxtiyor o‘g‘lining 14.00.27 – «Xirurgiya» ixtisosligi bo‘yicha «Surunkali toshli xoletsistit xirurgiyasida takomillashtirilgan kichik kesmali xoletsistektomiya tashrihining ahamiyati va o‘rni» mavzusidagi tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi Andijon davlat tibbiyot instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.04/30.12.2019.Tib.95.01 raqamli Ilmiy kengashning 2024 yil 27 sentabr kuni soat 14:00 dagi majlisida muvaffaqiyatli himoya qildi.

Ziyodillo Solijonov and Sardorbek Yaxyoyev successfully defended their PhD dissertations in the field of medical sciences.
Solijonov Ziyodillo Baxtiyorovich defended his dissertation titled “The Importance and Role of Improved Laparoscopic Cholecystectomy in the Surgery of Chronic Calculous Cholecystitis” in the specialty 14.00.27 – “Surgery” for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Medical Sciences. The defense took place at the meeting of the Scientific Council DSc.04/30.12.2019.Med.95.01 in Andijan State Medical Institute on September 27, 2024, at 14:00.
Yaxyoyev Sardorbek Mamasobirovich defended his dissertation titled “Improving Diagnostic and Treatment Methods for Thoracoabdominal Injuries” in the specialty 14.00.27 – “Surgery” for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Medical Sciences. The defense took place at the meeting of the Scientific Council DSc.04/30.12.2019.Med.95.01 in Andijan State Medical Institute on September 27, 2024, at 15:30.