SIZ QALBIMIZNING NURISIZ!
Andijon davlat tibbiyot institutida 1-oktabr – O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Unda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, kafedra mudirlari, professor-o‘qituvchilar va faol talabalar ishtirok etdi.
Dastavval sana munosabati bilan Yangi Andijonda barpo etilgan “Vatanparvar” bog‘ida o‘tkazilgan bayram tadbiri onlayn tarzda to‘g‘ridan-to‘g‘ri uzatildi. Unda viloyat hokimi Shuhratbek Abdurahmonov bayram munosabati bilan ustozlarga o‘z tabrigini yo‘lladi.
Shundan so‘ng institut rektori M.Madazimov ham bayram qatnashchilarga o‘z tabrigini yo‘lladi. Davlatimiz tomonidan ta’lim sohasiga qaratilayotgan e’tibor, joriy yilda institutimizda erishilgan yutuqlar haqida batafsil to‘xtalib, o‘qituvchilarning kelgusi ishlarida muvaffaqiyatlar tiladi.
– “Bugungi bayram bizning jamoamiz uchun ikki karra quvonarli bo‘ldi. Boisi, institutning 4 nafar professor-o‘qituvchisi Sog‘liqni saqlash vazirligining “O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash a’lochisi” ko‘krak nishoni, 4 nafari tashakkurnoma, 7 nafari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining “Oliy ta’lim a’lochisi” ko‘krak nishoni, 1 nafari vazir faxriy yorlig‘i, institut professor-o‘qituvchilarining 40 nafari viloyat hokimi faxriy yorlig‘i bilan taqdirlandi. Ushbu yutuqlar bilan barcha ustozlarimizni samimiy qutlayman”- dedi institut rektori.
Iliq tabriklardan so‘ng faoliyati davomida yuqori natijalarga erishgan professor-o‘qituvchilarga hamda faxriy ustozlarga esdalik sovg‘alari taqdim etildi. Bayram tuhfasi ustozlarimizning kayfiyatiga quvonch, yanada shijoat qo‘shgan bo‘lsa ajabmas! Bunday e’tibordan ruhlangan o‘qituvchilar ham institutimiz jamoasiga o‘z minnatdorliklarini bildirishdi.

YOU ARE THE LIGHT OF OUR HEARTS! – Andijan State Medical Institute
a festive event was held In Andijan State Medical Institute on the occasion of October, 1 – Teachers and Mentors’ Day.
Rector of the Institute M. Madazimov, vice-rectors, department heads, professors and active students took part in it.
First of all, the festive event in New Andijan in the “Patriotic” Park was broadcast live online. The governor of the region, Shuhratbek Abdurahmanov, sent his greetings to the teachers on the occasion of the holiday.
After that, the rector of the Institute M. Madazimov also sent his greetings to the participants of the holiday. He spoke in details about the attention paid to the education sector by our state, the advantages achieved in our Institute this year and wished the teachers success in their work.
– “Today’s holiday was doubly joyful for our team. For this reason, 4 professors and teachers of the Institute received the badge of “Healthcare Excellence of the Republic of Uzbekistan” of the Ministry of Health, 4 of them received Thankful Letters , 7 of them received the “Excellence” of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, “educational excellence” badge, 1 minister’s honorary certificate, 40 professors and teachers of the Institute were awarded the regional governor’s honorary certificate. “I sincerely congratulate all our teachers with these achievements,” said the rector of the Institute.
After warm congratulations souvenirs were presented to professors and teachers who achieved high results during their work and honorary veterans-teachers. It is no wonder that the holiday gift added joy and enthusiasm to the mood of our teachers! Encouraged by such attention, the teachers also expressed their gratitude to the team of our Institute.