Xabaringiz bor, Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov doimiy tarzda institut talabalari bilan uchrashib, ular bilan muloqot o‘tkazib kelmoqda.
Bugun, 8-oktabr kuni shu kabi muloqot Pediatriya fakulteti 2-bosqich talabalari ishtirokida bo‘lib o‘tdi. Mazkur rektor va yoshlar uchrashuvida yoshlarni har tomonlama tashqi ta’sirlardan muhofazalash, ta’lim olish huquqlari, iqtidorli yoshlarga nisbatan davlat ko‘magini amalga oshirish kabi dolzarb masalalar muhokama etildi.
Tadbirda institut rektori Prezidentimizning yoshlar haqida bildirgan fikrlari bu borada kun sayin rivojlantirilib borilayotgan imkoniyatlar, oliy ta’lim muassasalaridagi ta’lim va tarbiyaga oid o‘zgarishlar haqida so‘z yuritdi.
Shuningdek, rektor institutda talabalarning Xalqaro olimpiadalar, Prezident va nomli davlat stipendiyalari, intellektual tanlovlar, sport musobaqalarida qatnashish uchun barcha imkoniyatlar yaratilganligi, intiluvchan, faol yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlanishini ta’kidladi.
Qolaversa, rektor talabalarga axborot texnologiyalaridan xabardor bo‘lish, ingliz tilini mukammal o‘zlashtirish, tibbiyot sohasiga oid kitoblarning elektron shakllaridan shaxsiy kutubxona shakllantirish borasida muhim tavsiyalar berildi.
Samimiy ruhda o‘tgan muloqotda yoshlarning taklif va mulohazalari eshitildi, ularning ta’lim, sport, ijtimoiy-iqtisodiy va boshqa sohalardagi muammo va takliflari eshitilib, ular yuzasidan institut mas’ullariga topshiriqlar berildi.

As you know, the rector of Andijan State Medical Institute, M. Madazimov, regularly meets with students to engage in dialogue.
Today, on October 8th, such a meeting took place with second-year students of the Pediatric faculty. During this meeting between the rector and the youth, pressing issues were discussed, including the protection of young people from external influences, the right to education, and the implementation of state support for talented youth.
The rector spoke about the President’s views on youth and the opportunities that are being developed day by day in this regard, as well as changes related to education and upbringing in higher education institutions.
Furthermore, the rector emphasized that the institute provides all opportunities for students to participate in international Olympiads, presidential and prestigious state scholarships, intellectual competitions, and sports events, highlighting that ambitious and active youth will be supported in every way.
Additionally, the rector offered important recommendations for students to be aware of information technologies, to master the English language thoroughly, and to form a personal library using electronic versions of books related to the field of medicine.
During the heartfelt dialogue, students’ suggestions and opinions were heard, and their issues and proposals regarding education, sports, social-economic matters, and other fields were discussed. Instructions were given to institute officials based on these discussions.