Bugun, 23-oktabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutida navbatdagi ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda an’anaviy tarzda qator yutuqlarga erishgan, ilmi unvon hamda ilmiy darajaga sazovor bo‘lgan professor-o‘qituvchilar va xalqaro tanlov hamda olimpiadalarda g‘oliblikni qo‘lga kiritgan talabalar taqdirlandi.
Institut rektori M.Madazimov ushbu yutuqlarga erishgan institut jamoasini samimiy qutladi va hamisha ilm cho‘qqilarini zabt etishlari yo‘lida omad va zafarlar tiladi.
Shundan so‘ng, kun tartibidan o‘rin olgan, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha 2023/2024- o‘quv yilida amalga oshirilgan ishlar, saylov jarayonlarini o‘tkazish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan mas’ullar tomonidan hisobotlar o‘qib eshittirildi.
Shuningdek, ilmiy kengash davomida jahon reytingida yuqori o‘rinlarni band etgan xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikda qo‘shma ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yish borasida taklif, fikr-mulohazalar bildirildi.

Today, on October 23, the next scientific council meeting was held in Andijan State Medical Institute.
Professors and teachers who gained a number of achievements, who received academic titles and scientific degrees as well as students who won international competitions and Olympiads were awarded in a traditional manner.
Rector of the Institute M. Madazimov sincerely congratulated the team of the Institute who obtained these achievements and wished them good luck and victories on the way to always conquer the heights of science.
The agenda included the reports delivered by the officials on the work carried out in the 2023/2024 academic year on international relations as well as the work being carried out on the conduction of election processes.
Also, proposals and opinions were expressed during the scientific council regarding the establishment of joint educational programs in cooperation with foreign higher education institutions that occupy high places in the world ranking.