Andijon davlat tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan tadbir o‘tkazildi. Unda institut rektori M.Madazimov, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha profilaktika inspektori G.Abduvohidova ishtirok etdi.
Tadbir avvalida O‘zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi yangradi. Institut rektori tadbir ishtirokchilarini O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi bilan samimiy muborakbod etdi. Shundan so‘ng sana munosabati bilan institutda faoliyat olib borayotgan bir guruh professor-o‘qituvchilar va xodimlar hamda “Talaba – yugur” ko‘ngillilar yugurish sport musobaqasida faxrli o‘rinlarni egallagan talabalar taqdirlandi.
Mazkur marosimdan so‘ng Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi dotsenti A.Sattorov O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining yaratilish tarixi, yangi tahrirdagi Konstitutsiyamizga kiritilgan o‘zgartish va qo‘shimchalar, yurtimizda qonun ustuvorligini ta’minlash, fuqarolarimizning huquq va erkinliklarini ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan amaliy ishlar xususida so‘z yuritdi.
Tadbir chinakam bayram kayfiyatini kasb etdi. O‘zbekiston filarmoniyasi Andijon bo‘limi san’atkorlari tomonidan kuylangan taronalar raqslarga ulanib ketdi.

An event was held at Andijan State Medical Institute to mark the 32nd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan. The event was attended by the rector of the institute, M. Madazimov, the first pro-rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work, S. Salohiddinov, and the prevention inspector for Women’s Issues, G. Abduvohidova.
At the beginning of the event, the National Anthem of the Republic of Uzbekistan was played. The rector warmly congratulated the participants on the 32nd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan. Following this, a group of professors, teachers, and staff members actively working at the institute, as well as students who achieved honorable places in the “Student – Run” volunteer running sports competition, were awarded.
After this ceremony, Associate Professor A. Sattorov from the Department of Social and Humanitarian Sciences spoke about the history of the creation of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, the amendments and additions made to our Constitution in its new edition, and the practical measures being taken to ensure the rule of law and protect the rights and freedoms of our citizens.
The event truly captured a festive atmosphere, with performances by artists from the Andijan branch of the Uzbekistan Philharmonic, which were accompanied by dances.