Bugun, 13-yanvar kuni Andijon davlat tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33 yilligi hamda 14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan Xotin-qizlar bilan ishlash bo‘limi tomonidan “O‘z kasbiga halolsiz, tashabbuskor, faolsiz!” deb nomlangan ko‘ngilochar tadbir tashkil etildi.
Tadbirni dastlab, institut rektori M.Madazimov ochib berdi va barcha erkak rahbarlarni, ishchi xodimlarni, talabalarni bayram munosabati bilan muborakbod etdi. Shundan so‘ng Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova ham tadbir ishtirokchilarini tabrikladi hamda ularga institut xotin-qizlari nomidan bayram sovg‘alari taqdim etildi. O‘zbekona milliy do‘ppilar ularga yanada shijoat, qat’iyat baxsh etgandek bo‘ldi.
Harbiylarni madh etuvchi qo‘shiq bilan boshlangan tadbir prorektorlarlarning savollarga naqadar zukkolik bilan javob berish shartlari bilan davom etdi. Shartlar zanjiri dekanlar va tyutorlar bilan bog‘lanib ketdi. Topqir ishtirokchilarga ham bayram sovg‘alari ulashildi.
Har ishda o‘z intilishi bilan tashabbus ko‘rsata oladigan ayollarimiz hajviy dasturlarni ham taqdim etishdi. Shuningdek, O‘zbekiston filarmoniyasining Andijon viloyati xonandalari tomonidan Vatanni madh etuvchi diltortar taronalar ijro etildi.

You are Honest, Initiative, and Active in Your Profession! – Andijan State Medical Institute
Today, on January 13th, a festive event titled “You are Honest, Initiative, and Active in Your Profession!” was organized by the Women’s Affairs Department at Andijan State Medical Institute in celebration of the 33rd anniversary of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and January 14th – Defender of the Motherland Day.
The event was opened by the rector of the institute, M. Madazimov, who congratulated all male leaders, staff, and students on the occasion of the holiday. Following this, G. Kholmatova, the advisor to the rector on women’s issues, also congratulated the participants and presented holiday gifts on behalf of the women of the institute. Traditional Uzbek skullcaps seemed to inspire them with even more determination and resolve.
The event began with a song praising the military, followed by a quiz where pro-rectors answered questions with remarkable cleverness. The chain of conditions continued with deans and tutors. Gift prizes were also awarded to the sharp-witted participants.
Women who can show initiative in every endeavor presented humorous performances. Additionally, singers from Andijan regional branch of the Uzbekistan Philharmonic performed patriotic songs that celebrated the homeland.