ADTI klinikasi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 25-noyabrdagi 713-sonli Qarori bilan rekonstruksiya qilinishi belgilangan. Qurilish va rekonstruksiya ishlari uchun 349,621 milliard so‘m mablag‘ga loyiha-smeta qilingan bo‘lib, 2021-2024-yillarda byudjet mablag‘lari hisobidan 196,445 milliard so‘m to‘liq ajratilib, qurilish va rekonstruksiya ishlari olib borildi.
2025-yildan rekonstruksiya ishlari O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 18-noyabrdagi PQ-395-son Qaroriga asosan Andijon davlat tibbiyot instituti mablag‘lari hisobidan olib borilishi ko‘zda tutilgan.
Hozirda binolarda pardozlash, yangi qozonxonada qozon va nasoslar o‘rnatish ishlari, elektr kabellarini o‘tkazish, kislorod ishlab chiqaruvchi uskuna keltirilib, o‘rnatish uchun tayyorgarlik, bloklarni bog‘lovchi o‘tish yo‘lida pardozlash, sovuq chiller tizimining tashqi trassasi quvurlarini payvandlash va izolyatsiya qilish, bloklarda alyumin-plastik kompozitli eshik va romlar o‘rnatish, suv trubalarini olib o‘tish va izolyatsiya qilish, bloklarda xonalar oralig‘i devorlarini urish, kommunikatsiyalar (elektr, sovuq va issiq suv, kanalizatsiya) o‘tkazish, binodan tashqari hududlarda issiqlik tizimi quvurlarini olib o‘tish, 13-blok tom qismida quyosh paneli o‘rnatish ishlari amalga oshirilmoqda.

Today, on January 15, the Rector of Andijan State Medical Institute, M. Madazimov, got acquainted with the ongoing works at the institute’s clinic.
The reconstruction of the ASMI clinic was designated by the Resolution No. 713 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated November 25, 2021. A project estimate of 349.621 billion soums was allocated for construction and reconstruction works, with 196.445 billion soums fully allocated from budget funds for the years 2021-2024, during which construction and reconstruction activities were carried out.
Starting from 2025, the reconstruction works are planned to be carried out at the expense of Andijan State Medical Institute, as stipulated in the Resolution No. PQ-395 of the President of the Republic of Uzbekistan dated November 18, 2024.
Currently, works are underway including finishing in the buildings, installation of boilers and pumps in the new boiler house, laying electrical cables, preparation for the installation of oxygen production equipment, finishing in the connecting passageway between blocks, welding and insulating pipes for the external circuit of the cold chiller system, installation of aluminum-plastic composite doors and frames in the blocks, laying and insulating water pipes, demolishing partition walls between rooms in the blocks, laying communications (electricity, cold and hot water, sewage), laying heating system pipes outside the building, and installation of solar panels on the roof of block 13.
The rector got acquainted with these processes and gave necessary instructions to the responsible personnel to address existing issues.