INSTITUT REKTORI YANGI 2000 O‘RINLI O‘QUV BINOSIDA – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 16-yanvar kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov yangi 2000 o‘rinli o‘quv binosi imkoniyatlarini yana bir bor ko‘zdan kechirdi.
O‘rganish davomida binoga o‘rnatilayotgan nazorat kameralarining ishlash jarayoni, issiqlik tizimining sozligi, ko‘mir zaxirasining yetarli ekanligi bilan yaqindan tanishildi. Amaliy ishlarning yanada samaradorligini oshirish yuzasida mutasaddilarga ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, institut rektori talabalar va professor- o‘qituvchilar bilan ham uchrashib, dars jarayonlari bilan tanishib, talabalar bilan suhbatlashdi. Uchrashuv davomida 1-semestr yakuniy imntihonlari, ularga tayyorgarlik, darslarning sifati, amaliy jarayonlarning o‘tkazilayotganligi borasida yoshlarning fikrlari bilan o‘rtoqlashildi. Ularning taklif va mulohazalari tinglandi. Aniqlangan kamchiliklar bo‘yicha dekanatlarga kerakli topshiriqlar berildi.

Today, on January 16, the rector of Andijan State Medical Institute, M. Madazimov, once again inspected the capabilities of the new 2000-seat educational building.
During the visit, he closely examined the operation of the surveillance cameras being installed in the building, the functionality of the heating system, and the sufficiency of the coal reserves. Instructions were given to the responsible parties to enhance the effectiveness of practical work.
Additionally, the rector met with students and faculty members, got acquainted with the teaching process, engaging in conversations with students. During the meeting, opinions were shared regarding the final examinations of the first semester, preparation for them, the quality of classes, and the conduct of practical sessions. The suggestions and feedback from the students were heard. Necessary assignments were given to the deans based on identified shortcomings.