YANVAR OYINING ILMIY KENGASH YIG‘ILISHI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 29-yanvar kuni Andijon davlat tibbiyot institutida navbatdagi ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda dastlab an’anaviy tarzda ilmiy unvon va darajalarga ega bo‘lgan institut professor-o‘qituvchlari taqdirlandi. Ularga diplomlar topshirildi.
Shundan so‘ng, institut rektori M.Madazimov ilmiy kengash kun tartibidan o‘rin olgan “Institutning 2023/2024-o‘quv yilidagi faoliyati” to‘g‘risida hisobotni traqdim  etdi.
Unga ko‘ra, institutda fan, tibbiy ta’lim, talabalar amaliyoti, bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash, xorijiy til sertifikatlarini olish, xorijlik mutaxassislarni dars jarayonlariga jalb etish, proefessor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini tizimli yo‘lga qo‘yish, ilmiy salohiyatni oshirish, qo‘shimcha o‘quv, talabalar turar joy binolarini barpo etish, institut moddiy-texnik bazasini boyitish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlarga fakt va raqamlar asosida to‘xtalib o‘tdi.
Shuningdek, o‘tgan o‘quv yilida erishilgan yutuqlar e’tirof etilib, yangi o‘quv yilida bundanda ulkan marralarni zabt etish bo‘yicha rejalar belgilab olindi.

Today, on January 29, the next regular meeting of the Scientific Council has been held in Andijan State Medical Institute. At the beginning the professors and teachers of the Institute, who had scientific titles and degrees, were traditionally awarded. They were awarded diplomas.
After that, the rector of the Institute M. Madazimov presented a report on the “Activities of the Institute in the 2023/2024 academic year”, which was included in the agenda of the Scientific Council.
According to his report the work carried out at the Institute on science, medical education, student practice, employment of graduates, obtaining foreign language certificates, involving foreign specialists in teaching processes, systematically organizing the exchange of professors and teachers and students, increasing scientific potential, additional education, construction of student dormitories as well as enrichment of the material and technical base of the Institute was discussed based on facts and figures.
Also, the benefits achieved in the past academic year were recognized and plans were set to reach even greater goals in the new academic year.