“KAMBAG‘ALLIKDAN FAROVONLIK SARI” DASTURI DOIRASIDA ISHCHI GURUH TOMONIDAN PAXTAOBOD TUMANIDA UCHRASHUV O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
“KAMBAG‘ALLIKDAN FAROVONLIK SARI” DASTURI DOIRASIDA ISHCHI GURUH TOMONIDAN PAXTAOBOD TUMANIDA UCHRASHUV O‘TKAZILDI
14:57 30.01.2025
Xabaringiz bor, Andijon viloyatida respublika ishchi guruhi tomonidan joylarda amalga oshirilgan ishlar bo‘yicha o‘rganishlar olib borilmoqda. Bu borada Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimovga Paxtaobod tumani 4-sektordagi 16 ta mahalla biriktirilgan.
Bugun tumandagi 1-kasb-hunar maktabida “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturi doirasida ijtimoiy himoyaga muxtoj, ishsiz hamda migratsiyadan qaytgan fuqarolar bilan uchrashuv o‘tkazildi. Unda ishchi guruh rahbari O‘zbekiston faxriylarining ijtimoiy faoliyatini qo‘llab-quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi maʼsul xodimi Umirzoq Raxmatov, ishchi guruhi rahbari o‘rinbosari O‘zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi masʼul xodimi Foziljon Farxodov hamda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov va institut mas’ullari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida fuqarolarga kambag‘allikni qisqartirish yuzasidan yurtimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, o‘zini o‘zi band qilish va tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yishda yaratilayotgan imnkoniyatlar, salomatligida muammosi bor kam ta’minlangan oilalarga ko‘maklashish, tashkil etilayotgan bepul tibbiy-ko‘riklar hamda jarrohlik amaliyotlari borasida ma’lumotlar berildi. Suhbat davomida aholining muammolari ham o‘rganilib, joyida hal etildi.
Xususan, “Yangichek” MFY Tojmahal ko‘chasi 146-uyda yashovchi fuqaro Dilshoda Saydullayeva tibbiyot texnikumini tamomlagan va hozirda ishsiz bo‘lganligi sababli murojaat qilgan. Fuqaro shu joyning o‘zida Andijon shahridagi “MK med” klinikasiga ishga joylashtirildi. “Ziyoli” MFY Qirg‘ol ko‘chasi 53-uyda yashovchi fuqaro Mohinur Hamidova Andijon davlat universitetining Huquqshunoslik fakultetini tamomlagan va hozirda ishsiz bo‘lganligi sababli murojaat qilgan. M.Hamidova ham shu joyning o‘zida Andijon davlat tibbiyot institutiga ishga joylashtirildi. “Chorsu” MFY Ifor ko‘chasi 34-uyda yashovchi fuqaro Shohida Madaminova jarrohlik amaliyotiga muxtoj ekanligi aniqlandi, operatsiya esa institutning malakali mutaxassislari tomonidan o‘tkazib berilishi bildirildi.

As you know, the Republic working group is conducting studies on the work carried out in Andijan region. In this regard, 16 neighborhoods have been assigned to M. Madazimov, the rector of Andijan State Medical Institute, in Sector 4 of the Paxtaobod district.
Today, a meeting was held at the vocational school in the district with citizens in need of social protection, unemployed individuals, and returnees from migration within the framework of the program “From Poverty to Prosperity”. The meeting was attended by Umirzok Rakhmatov, a responsible employee of the “Nuroniy” foundation supporting the social activities of Uzbekistan’s veterans, Foziljon Farhodov, deputy head of the working group from the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation of the Republic of Uzbekistan, as well as M. Madazimov and officials from Andijan State Medical Institute.
During the meeting, information was provided to citizens about the reforms being implemented in our country to reduce poverty, opportunities created for self-employment and entrepreneurship, assistance for low-income families facing health issues, and details about free medical examinations and surgical procedures being organized. The problems of the population were also studied and addressed on-site.
In particular, Dilshoda Saydullaeva, a resident of house 146 in Tojmahal Street in the “Yangichek” neighborhood, who graduated from a medical technical school and is currently unemployed, applied for assistance. She was employed in the “MK Med” clinic in Andijan city. Mohinur Hamidova, a resident of house 53 in Kirgol Street in the “Ziyoli” neighborhood, who graduated from the Law Faculty of Andijan State University and is currently unemployed, also applied for help. She was employed at Andijan State Medical Institute in her area as well. Shohida Madaminova, a resident of house 34 in Ifor Street in the “Chorsu” neighborhood, was found to need surgical intervention, which will be performed soon by qualified specialists from the institute.